REKLAMA

AI ożywia najpopularniejsze memy – Dream Machine od Luma AI

Niemal każdego dnia można usłyszeć o coraz to nowszych sposobach wykorzystania sztucznej inteligencji. Tym razem Luma AI poszła o krok dalej tworząc Dream Machine, zdolną dosłownie ożywiać obrazy. Internautom szybko przypadło to narzędzie do gustu i sprawdzili jak działa na popularnych memach. Efekt? Zobaczcie sami.

REKLAMA

 

Efekt końcowy może nie jest spektakularny, ale daje sporo satysfakcji. W Internecie filmiki z memów stały się viralami. Z czasem jakość „ożywianych” obrazów z pewnością się poprawi, póki co Luma AI i tak pozytywnie nas zaskoczyła. Niestety niebezpieczny jest również fakt, że przez AI coraz ciężej jest odróżnić prawdziwe materiały od tych wygenerowanych przez sztuczną inteligencję. Dlatego musimy zachować czujność w Internecie, ponieważ nie wszystko co widzimy musi być prawdziwe.

 

 

Kim są twórcy Dream Machine?

Amerykańska firma pochodząca z Krzemowej Doliny założona w 2021 r. Luma AI zyskała rozgłos dzięki generatorowi grafik 3D Genie 1.0 . Sukces ten przełożył się na zdobycie ok. 70 mln. dolarów od inwestorów, co pozwoliło na prace nad nowymi projektami w tym Dream Machine. Amit Jain współzałożyciel Luma AI jest również głównym autorem aplikacji Dream Machine.

REKLAMA
Author avatar

Pasjonat sportów oraz technologicznych gadżetów.

https://www.instagram.com/michal_repetowski/

Więcej informacji o
,
REKLAMA

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo