REKLAMA

Apple udostępnia pierwsze publiczne wersje beta iOS 15 – lista zmian

Publiczni testerzy wersji beta, którzy zarejestrowali się w programie testów beta firmy Apple, mogą pobrać aktualizacje iOS i „iPadOS 15” bezprzewodowo po zainstalowaniu odpowiedniego certyfikatu ze strony internetowej publicznej wersji beta.

iOS 15 dodaje nowe funkcje FaceTime, narzędzia do ograniczania rozpraszania uwagi, zaktualizowane powiadomienia i ulepszenia prywatności. ‌FaceTime‌ obsługuje funkcję SharePlay do oglądania telewizji, słuchania muzyki lub udostępniania ekranu znajomym, podczas gdy funkcja Współdzielone z Tobą śledzi utwory, łącza do witryn internetowych, zdjęcia i nie tylko, które wysyłają Ci znajomi.

REKLAMA

Safari ma przeprojektowany wygląd z kompaktowym paskiem kart, który znajduje się u dołu ekranu, oraz grupami kart, które pozwalają użytkownikom zapisywać otwarte karty na później. Mapy mają nowy pomniejszony widok kuli ziemskiej i nowy widok 3D w wybranych miastach, a także więcej szczegółów dróg i funkcję wyznaczania kierunku marszu opartą na AR.

Zobacz również: Google odchodzi od APK w Sklepie Play – duże zmiany dla programistów

Aplikacja Portfel będzie obsługiwać identyfikatory i inne rodzaje kluczy w iOS 15, a Zdjęcia zyskają aktualizacje „Wspomnienia” i nową funkcję Live Text, która wykorzystuje inteligencję urządzenia do rozpoznawania tekstu na obrazie, dzięki czemu można go przeszukiwać i kopiować. Spotlight jest lepszy niż kiedykolwiek, a przetwarzanie żądań Siri odbywa się teraz bezpośrednio na urządzeniu.

Ochrona prywatności poczty w aplikacji Poczta uniemożliwia nadawcom wyświetlanie Twojego adresu IP i sprawdzenie, czy otworzyłeś wiadomość e-mail.

Źródło: macrumors

REKLAMA

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

REKLAMA

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo