Apple zmienia jedną ze swoich emotikonek!

Apple zmienia swoją emotikonkę strzykawki, poprzez usunięcie kapiącej krwi, aby umożliwić pełniejsze rozmowy internautów o szczepionce.

Nowa wersja emotki Apple nie ma nic w środku tłoka strzykawki, w przeciwieństwie do poprzednika, który wypełniony był krwią. Również z igły skapywał czerwony płyn ?.

Zmiana ta czyni tę emotikonkę bardziej wszechstronną, kiedy jest używana w szerszym kontekście, na przykład do opisania szczepionki na Covid-19. – wyjaśnia Emojipedia, strona zajmująca się katalogowaniem ikonek.

Strona zaobserwowała w ostatnim roku gwałtowny wzrost wykorzystania ikony strzykawki, w rozmowach o szczepionkach na koronawirusa. Portal dodaje również, że tak jak kiedyś emotikonka używana była w odniesieniu do poboru krwi, tak teraz zmieniło się to na rzecz dialogów o COVID-19. Ikona strzykawki używana jest na równi z emotikonką maseczki czy drobnoustroju. W grudniu emotikonkę strzykawki internauci zaczęli wiązać ze słowami ,,szczepionka”, ,,Covid-19″, ,,Pfizer” i ,,Moderna”.

Zobacz również: Korea Północna kradnie dane o szczepionkach!

Apple w żaden sposób nie skomentował przemiany emotikonki. Została ona jednak zaobserwowana już w wersjach beta najnowszych systemów operacyjnych smartfonów firmy. Nowa emotikonka musi zostać jeszcze zaakceptowana przez jeden z organów przemysłu komunikacyjnego, to znaczy konsorcjum Unicode. Istnieje jednak małe prawdopodobieństwo, aby ikonka nie przeszła weryfikacji. Google Android nie zapowiedział na razie podobnych zmian, ale duże firmy komunikacyjne najczęściej starają się wykorzystywać podobne projekty. Przykładem może być, chociażby kiedy w 2016 roku Apple, Google, Samsung, Microsoft i kilka innych firm prawie jednocześnie zmieniły emotikonkę zwykłego pistoletu na pistolet wodny ?.

Powracając do tematu, przemiana emotikonki strzykawki została zaaprobowana przez Królewskie Towarzystwo Zdrowia Publicznego. Przedstawiciel organizacji powiedział, iż Apple może dzięki swojemu działaniu zrobić bardzo dużo na rzecz zwiększania zaufania do szczepionek na Covid-19.

Pochwalamy wszystkich, którzy dołączają do światowych starań, aby uspokoić i oswoić każdego kto być może boi się igieł, albo niepotrzebnie jest zaniepokojony szczepieniem – powiedziała dyrektor generalna organizacji.


Źródło: Emojipedia / Ilustracja wprowadzenia: visuals on Unsplash

Absolwent szkoły muzycznej I stopnia. Miłośnik kina i szeroko rozumianej popkultury. Zawodnik footballu amerykańskiego, a także Mistrz Polski Juniorów w tej dyscyplinie.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo