REKLAMA

Asus i Qualcomm ogłaszają unikalny smartfon

Qualcomm – firma stojąca za procesorami i modemami Snapdragon, które zasilają prawie każdy większy smartfon z Androidem – tworzy swój własny telefon.

A raczej, firma współpracuje z Asusem nad niestandardowym urządzeniem oficjalnie nazwanym „Smartfonem dla Snapdragon Insiders”, telefonem o wartości 1500 USD, który został zaprojektowany, aby zaprezentować technologię firmy.

Jak sama nazwa wskazuje, Qualcomm będzie sprzedawał telefon bezpośrednio członkom społeczności fanów Snapdragon Insider, którą Qualcomm uruchomił na początku tego roku.

REKLAMA

To ciekawy pomysł, ale niestety smartfon dla Snapdragon Insiderów nie wygląda tak, jakby robił coś innego, jeśli chodzi o faktyczne wykorzystanie technologii Qualcomma, niż jakikolwiek inny flagowiec z Androidem – co jest szczególnie rozczarowujące, biorąc pod uwagę cenę 1500 USD.

Zobacz również: Assassin’s Creed Infinity – nadciąga nowy hit?!

Poniższa specyfikacja jest zgodna z tym, czego można się spodziewać po flagowym telefonie z Androidem w 2021 roku: smartfon dla Snapdragon Insiders działa na Androidzie 11, ma 512 GB pamięci, 16 GB pamięci RAM, 6,78-calowy panel Samsung OLED 144 Hz z Gorilla Glass Victus i tylny skaner linii papilarnych (oczywiście wykorzystujący technologię Qualcomm 3D Sonic Sensor Gen 2.).

Procesor to oczywiście Snapdragon 888 firmy Qualcomm, co wydaje się ciekawym wyborem, biorąc pod uwagę, że firma ogłosiła już mocniejszy model 888 Plus.

Źródło: theverge

REKLAMA

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

REKLAMA

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo