Asus zapowiada ROG Phone 5! Szykuje się gamingowy potwór!

O kolejnym smartfonie od Asusa, cechującym się przede wszystkim bezkompromisowymi osiągami wydajnościowymi, mówiło się już jakiś czas, jednak dopiero teraz producent oficjalnie potwierdza specyfikację najnowszego modelu.

Oficjalnej zapowiedzi Asusa ROG Phone 5 doczekaliśmy za sprawą postu na Weibo. Potwierdziła się przede wszystkim nazwa – tak ja się spodziewano, pominięto 4, gdyż ta liczba w Chinach uznawana jest za pechową. Prawdziwe okazały się też informacje, że telefon napędzany będzie przez mocarny układ Snapdragon 888, a ten wspomagany będzie przez 12 GB pamięci RAM.

Co równie ważne dla graczy, tym bardziej przy tak potężnym sprzęcie, Asus ROG Phone 5 zostanie wyposażony w dużą baterię o pojemności 6000 mAh. Dodatkowo ładowanie tego kolosa powinno odbywać się bardzo sprawnie, bo smartfon posiadać będzie szybkie ładowanie o mocy 65 W. Słuchawka o takiej specyfikacji byłaby jednak bezużyteczna, gdyby nie ekran, który te osiągi będzie potrafił zwizualizować. Asus postawił tu na 6,78 calowy ekran z odświeżaniem na poziomie nawet 144 Hz.

Zobacz również: Apple M1X – co wiemy o następcy Apple M1

Na rynku mają ukazać się aż dwa warianty ROG Phone 5. Modele ASUS_I005DA i ASUS_I005DB różnić się będą tylko tym, że ten pierwszy wyposażony zostanie w dodatkowy mały wyświetlacz umieszczony na pleckach. Ekranik służyć będzie głównie do wyświetlania powiadomień, ale pewnie znajdzie też kilka innych ciekawych zastosowań.

Asus ROG Phone 5 zapowiada się na prawdziwego wydajnościowego potwora, który nie ugnie się przed żadną grą. Smartfon nie otrzymał jeszcze oficjalnej daty premiery, ale prawdopodobne ukaże się na przełomie lutego a marca tego roku.

Źródło: gsmarena.com

Redaktor działu Gaming i Mobile

Kontakt: m.chrzczonowski@tech-room.pl

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo