REKLAMA

ASUS Zenbook S 13 OLED – prawdopodobnie najsmuklejszy na świecie 13,3-calowy laptop dostępny w polskich sklepach

Najnowszy 13,3-calowy, ultramobilny laptop OLED to najbardziej ekologiczny Zenbook w historii.  Cechuje go lekka konstrukcja, obudowa wykonana ze zrównoważonych materiałów z recyklingu oraz wydajność, która zapewnia więcej, w jeszcze lżejszym wydaniu.

  • Nadzwyczaj smukły i lekki: Doskonała konstrukcja o profilu 1 cm i wadze 1 kg
  • Ekologiczne materiały: Zaprojektowany z myślą o neutralności węglowej, do którego budowy wykorzystano metale i tworzywa sztuczne pochodzące z recyklingu; przyjazne dla środowiska ceramiczne aluminium plazmowe oraz opakowanie 100% FSC® Mix
  • Bez kompromisów: Procesory Intel® Core™ 13. generacji; 32 GB RAM; 1 TB PCIe® SSD; bateria 63 Wh; 2 x Thunderbolt™ 4, USB 3.2 Gen 2, HDMI® 2.1
  • Ekran ASUS Lumina OLED: 16:10 2.8K ASUS Lumina OLED, Dolby Vision, Pantone® Validated, VESA DisplayHDR™ True Black 500; Delta E <1
Zenbook S 13 OLED (UX5304) to urządzenie o super smukłym profilu 1 cm1 i super lekkiej obudowie o wadze 1 kg2, które zapewnia bezkompromisową wydajność, łączność i żywotność baterii, czyniąc go praktycznym uosobieniem ultraprzenośnego wzornictwa i inżynierii. Sprzęt dostępny jest w dwóch kolorach: zupełnie nowym kolorze Basalt Grey lub klasycznym Ponder Blue. Co istotne, został on zaprojektowany z myślą o ochronie środowiska i neutralności węglowej. By to osiągnąć, do jego produkcji wykorzystano m.in. metale i tworzywa sztuczne pochodzące z recyklingu, opakowania z certyfikatem FSC® Mix, nowe i przyjazne dla środowiska ceramiczne aluminium plazmowe (dla wariantu Basalt Grey) oraz bezhalogenową elektronikę, dzięki czemu jest to najbardziej ekologiczny model Zenbook, jaki kiedykolwiek został wyprodukowany.
2.jpg
REKLAMA
Seria Zenbook od zawsze wyróżnia się niezrównaną wydajnością, a Zenbook S 13 OLED nie jest wyjątkiem. Model ten może być wyposażony maksymalnie w procesor Intel Core i7 13. generacji, 32 GB pamięci RAM LPDDR5 i dysk SSD PCIe® 4.0 x4 o pojemności 1 TB. Dodatkowo posiada on pełen zestaw portów I/O pozwalając na wygodne korzystanie z urządzenia w trakcie podróży oraz baterię o pojemności 63 Wh zapewniającą długi czas pracy.
Za doskonały obraz w Zenbook S 13 OLED odpowiada ASUS Lumina OLED – ekran w formacie 16:10 i rozdzielczości 2,8K (2880 x 1800) z certyfikatem Dolby Vision, certyfikatem Pantone® Validated i certyfikatem VESA DisplayHDR™ True Black 500, zapewniającym niesamowitą szczegółowość i najgłębsze poziomy czerni.

Nadzwyczaj smukły i lekki

Uzyskanie smukłego profilu 1 cm i wagi 1 kg Zenbooka S 13 OLED było możliwe dzięki zastosowaniu w jego projekcie i konstrukcji kilku zaawansowanych technik i materiałów, przyczyniając się tym samym do zmniejszenia jego wagi i wymiarów w porównaniu z poprzednią generacją. Wszystko to bez uszczerbku na wydajności, łączności czy żywotności baterii.
  • Wtapianie warstwy wyświetlacza: Aby uzyskać niewiarygodnie smukły profil, osadzono smuklejszą, ale w pełni funkcjonalną kamerę FHD IR bezpośrednio w obrabianej CNC pokrywie. Zastosowano również specjalnie zaprojektowany, ultrasmukły panel OLED, dzięki czemu pokrywa jest o 30% cieńsza.
  • Zoptymalizowany układ wewnętrzny: Precyzyjna obróbka CNC we wnętrzu urządzenia pozwoliła na uzyskanie więcej miejsca na podzespoły. Do budowy sprzętu wykorzystano warstwowe płytki drukowane z większą gęstością okablowania i większą liczbą tranzystorów, zapewniając lepszą wydajność przy jednocześnie mniejszej wadze upakowanej w bardziej kompaktowej przestrzeni. Płyta główna została precyzyjnie zaprojektowana, aby pomieścić dodatkowy, ultracienki wentylator, który zwiększa przepływ powietrza w celu uzyskania lepszego chłodzenia. Zabieg ten pozwolił na odchudzenie dolnej części laptopa o około 25%.
  • Dobór materiałów: Aby zminimalizować wagę, do budowy klawiatury użyto wytrzymałego i lekkiego stopu magnezu i aluminium, uformowanego w procesie obróbki CNC tworząc sztywną strukturę, która nie wymaga dodatkowego podparcia. W touchpadzie zastosowano niezwykle cienką szklaną powłokę, co pozwoliło zmniejszyć grubość klawiatury o kolejne 25%.
Rezultatem jest definiujący swoją klasę ultraprzenośny laptop, który wyniósł smukłość i lekkość na zupełnie nowy poziom – bez jakichkolwiek kompromisów. Pozwala na pracę do 14 godzin w trakcie streamingu wideo i oferuje jednocześnie jeszcze lepsze chłodzenie i wydajność w porównaniu do swojego poprzednika.

Ekologiczne materiały

Najnowszy Zenbook posiada certyfikat EPEAT® Gold, który ma pozytywny wpływ na środowisko w całym cyklu życia produktu – od wykorzystania materiałów i produkcji, poprzez montaż, użytkowanie i zakończenie eksploatacji. Zmniejszono jego ślad węglowy poprzez zastosowanie materiałów pochodzących z recyklingu i zaprojektowanie bardziej ekologicznego opakowania.
1.jpg
Urządzenie jest najbardziej przyjaznym dla środowiska Zenbookiem, jaki kiedykolwiek wyprodukowano. Do jego budowy wykorzystano stop magnezowo-aluminiowy z recyklingu poprzemysłowego (PIR) zastosowany w elementach klawiatury, obudowie i pokrywie ekranu, zmniejszając ślad węglowy o ponad 50%3. Z kolei nakładki klawiszy i głośniki są wykonane z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu poużytkowego (PCR). Do produkcji głośników wykorzystano również tworzywa sztuczne pochodzące z oceanów. Samo opakowanie przeprojektowano tak, by w 100% nadawało się do recyklingu, wykorzystując do tego materiały wielokrotnego użytku i biodegradowalne. Dodatkowo zastosowano w 100% papier z certyfikatem FSC Mix, pochodzący z odpowiedzialnie zarządzanych lasów, kontrolowanego drewna i źródeł recyklingu. Papierowe wkładki do pakowania można również łatwo przekształcić w przydatne podstawki pod laptopa. Ponadto Zenbook S 13 OLED przewyższa o 43% normę efektywności energetycznej ENERGY STAR®, aby zmniejszyć zużycie energii elektrycznej.
3.jpg
Po raz pierwszy zastosowano też specjalny proces produkcyjny, aby stworzyć ekskluzywny dla ASUS plazmowo-ceramiczny materiał aluminiowy na pokrywę urządzenia. Proces ten wykorzystuje czystą wodę i energię elektryczną oraz nie wymaga stosowania związków organicznych, silnych kwasów ani metali ciężkich. Zamiast tego, ta mało szkodliwa dla środowiska metoda oparta na kąpieli, powoduje fizyczną i chemiczną transformację aluminium tworząc materiał, który posiada zwiększoną odpornością na zużycie, daje ochronę przed korozją, lepsze zarządzanie termiczne, twardość4 i żywotność.
Oprócz zalet fizycznych materiał ten zarówno w wyglądzie jak i dotyku podobny jest do naturalnego kamienia, który rezonuje z duchem serii Zenbook. Zastosowanie go sprawia, że każda pokrywa jest unikalna. Nie ma dwóch takich samych! Co więcej, Zenbook 13 S OLED jest również testowany pod kątem spełnienia norm najnowszego amerykańskiego militarnego standardu wytrzymałości MIL-STD-810H, z aż 12 metodami testowymi i 26 indywidualnymi testami5 – przechodząc najbardziej rygorystyczny test wytrzymałości laptopa na świecie.

Wydajność bez kompromisów

Zenbook S 13 OLED z certyfikatem Intel Evo™ zapewnia idealne połączenie wydajności i mobilności. Sprzęt został wyposażony maksymalnie w procesor Intel Core i7 13. generacji, którego wydajność może zostać zwiększona o 20%, uzyskując TDP na poziomie do 20 watów. Wspierany może być on przez maksymalnie 32 GB pamięci RAM LPDDR5, ultraszybki dysk SSD PCIe 4.0 x4 o pojemności 1 TB oraz baterię 63 Wh pozwalającą na długi czas pracy. Za zapewnienie szybkiego i stabilnego połączenia bezprzewodowego odpowiada z kolei WiFi 6E i technologia ASUS WiFi Master Premium.
Mimo niewielkich rozmiarów, Zenbook S 13 OLED wyposażono w pełen zestaw portów wejścia/wyjścia, co eliminuje konieczność zabierania ze sobą przejściówek i adapterów. Posiada on dwa ultraszybkie porty Thunderbolt™ 4 USB-C® – obsługujące szybkie ładowanie, zewnętrzne wyświetlacze 4K i transfer danych na poziomie do 40 Gb/s – a także port USB 3.2 Gen 2 Typ-A, port HDMI® 2.1 i gniazdo audio jack 3,5 mm.
Dla zapewnienia lepszych doświadczeń podczas wideokonferencji w trakcie podróży zastosowano w nim kamerę FHD IR oferującą zaawansowane efekty i technologię redukcji szumów opartą na sztucznej inteligencji. Dodatkowo wspiera ona szybkie i bezpieczne logowanie za pomocą Windows Hello. Potężny system audio z certyfikatem Harman Kardon i realistycznym dźwiękiem Dolby Atmos® dysponuje inteligentnym wzmacniaczem połączonym z technologią ASUS Audio Booster, która zwiększa poziom głośności nawet 5,25x.
Touchpad ASUS ErgoSense, który powiększony został o 9,5%, pozwala na płynną, komfortową i precyzyjną nawigację oraz posiada łatwą w czyszczeniu powłokę zapobiegającą pozostawianiu odcisków palców.

Wyświetlacz ASUS Lumina OLED: Wyrazisty. Bardziej adaptacyjny. Bardziej niezawodny.

Aby zapewnić najlepsze wrażenia wizualne, Zenbook S 13 OLED wyposażono w wyświetlacz ASUS Lumina OLED o proporcjach 16:10.
ASUS Lumina OLED to zupełnie nowy standard ASUS nadawany tylko najwyższej jakości wyświetlaczom OLED, spełniającym surowe kryteria jakości i oferującym wrażenia wizualne, które są bardziej wyraziste, bardziej adaptacyjne i bardziej niezawodne. Wyświetlacze ASUS Lumina OLED standaryzują wysoce dopracowane rozwiązania wizualne wokół najlepszych wrażeń z paneli OLED.
4.jpg
Wyświetlacz posiada również certyfikaty TÜV Rheinland i SGS w zakresie ochrony wzroku z 70% niższą emisją niebieskiego światła, zapewniając komfort dla oczu użytkownika nawet podczas długich sesji oglądania.
ASUS Zenbook S 13 OLED (UX5304) jest już dostępny w sprzedaży w cenie od 5999 zł.
REKLAMA
Author avatar

Zastępca redaktora naczelnego
Więcej informacji o

Dodaj komentarz

REKLAMA

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo