REKLAMA

Back to school! Sprzęt do nauki, pracy i rozrywki

Zbliża się ten nieubłagany moment, gdy trzeba zakasać rękawy i wrócić z urlopów czy wakacji. Aby lepiej wejść w ten okres, warto zaopatrzyć się w tak niezbędny dziś sprzęt, który będzie nam dobrze służył zarówno w efektywnej pracy nad określonymi zagadnieniami, jak i relaksującej rozgrywce. Polecamy, co wybrać!

Dziś sprzęt musi być idealny dla wielu różnych rozwiązań. Powinien zatem świetnie się spisywać jako pomoc w nauce bądź w pracy, ale również jego wartość ceni się pod kątem rozgrywki po godzinach – nawet jeżeli w grę wchodzą tytuły cechujące się znakomitą oprawą graficzną, wymagającą pokaźnej mocy obliczeniowej. Kluczowe jest zatem, aby były to narzędzia idealne do kreatywnej pracy, niwelujące jak najwięcej powtarzalnych czynności, oraz pomagały zwyciężać nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. W takich przypadkach najlepiej dziś sięgnąć po modele posiadające układy NVIDIA GeForce RTX serii 30 – takie jak laptopy gamingowe Lenovo z serii Legion.

REKLAMA

REKLAMA

 

Granie bez ograniczeń

Realistyczna grafika, streaming na żywo bez zakłóceń i najniższe możliwe opóźnienia – tak można pokrótce scharakteryzować zalety układów GPU GeForce RTX z serii 30.

Poziom grafiki ulega znaczącej poprawie dzięki ray tracingowi. Symuluje on fizyczne zachowanie światła i umożliwia renderowanie w czasie rzeczywistym grafiki o kinowej jakości nawet przy najbardziej wymagających tytułach. Co więcej, technologia ta wspierana jest przez NVIDIA DLSS – technikę renderowania opartą na SI, która wykorzystując rdzenie Tensor układów GPU GeForce RTX zwiększa częstotliwość generowania klatek na sekundę. Z kolei szybszą reakcję w trakcie rozgrywki zapewnia NVIDIA Reflex ze swoją innowacyjną techniką pomiaru i optymalizacji opóźnień systemowych.

cyberpunkowy film

Komfortowa praca i nauka

Jednak gaming to nie wszystko. Laptopy z układami NVIDIA RTX serii 30 znacząco przyspieszają aplikacje służące do nauki wchodzące w zakres ekonomii, informatyki czy inżynierii dla uczniów i studentów. Wszelkie projekty czy symulacje wraz z analizą danych ulegną znaczącemu usprawnieniu dzięki interaktywnemu renderingowi w czasie rzeczywistym. Tego typu ekspresowa analiza danych daje nam znacznie więcej czasu na naukę, jako że czekamy znacznie krócej na dane obliczenia.

Wiele zalet można też znaleźć chociażby na salach wykładowych i nie tylko. W dobie dzisiejszej pracy zdalnej niezbędna wydaje się aplikacja NVIDIA Broadcast, która wykorzystując SI poprawia obraz i dźwięk, co umożliwia idealną pracę online z każdego miejsca. NVIDIA Studio z kolei oferuje ogromny wzrost wydajności i akcelerację SI przy użyciu aplikacji kreatywnych przy odrabianiu szkolnej pracy domowej, na studiach czy w zawodzie grafika.

Moc i wydajność przy maksymalnej wygodzie

Warto jeszcze wspomnieć o specjalnych technikach od NVIDIA – czyli Max-Q. Dzięki nim laptopy z układami NVIDIA RTX łączą ogromną moc obliczeniową i wydajność z praktycznością. Ultrasmukły sprzęt – w pewnych przypadkach schodzący nawet poniżej 20 mm i 2 kg – pozwoli studentowi czy uczniowi bezproblemowo przenosić się z jednej pracowni do drugiej, a bazujący na SI algorytm trybu WhisperMode 2.0 pozwala wyregulować poziom głośności do zakresu, który nam nie przeszkadza w wykonywaniu poszczególnych zadań. Do tego zasilanie akumulatorowe otrzymuje wsparcie technologii BatteryBoost oraz NVIDIA Advanced Optimus, wydłużając czas pracy bez podłączania do zasilacza.

Tym sposobem laptopy posiadające układy NVIDIA RTX serii 30 mogą stanowić dla nas uniwersalne narzędzie zarówno do pracy, nauki i interaktywnej rozrywki, co czyni je idealnym sprzętem, który pomoże nam w powakacyjnych wyzwaniach.

Świetnym przykładem laptopa zaopatrzonego w NVIDIA RTX serii 30 jest Lenovo Legion 5. Jest elegancki, ma podświetlaną klawiaturę i został zbudowany z najwyższej jakości materiałów. Do tego rozszerzalna do 32 GB pamięć RAM i superszybki dysk SSD sprawią, że nie będziemy musieli się martwić o przechowywanie tudzież przepływ danych. Matowa matryca z częstotliwością 165 Hz pozwoli nam z kolei grać bez większych opóźnień. No i wreszcie napędzana architekturą Ampere karta graficzna GeForce RTX 3060 z 3840 rdzeniami NVIDIA CUDA czy poborem mocy podsystemu graficznego na poziomie 60-130 W. Jest też rzecz jasna zaopatrzony w takie technologie jak NVIDIA Reflex, ray tracing  i NVIDIA DLSS, dzięki czemu idealnie pasuje do wszelkich wymienionych potrzeb.

Pomoc uniwersalna

Wszystko to składa się na sprzęt, który spełnia wszystkie najważniejsze oczekiwania użytkownika. Praca bądź nauka idzie znacznie sprawniej, gdy operujemy na technologii oferującej płynność i radzenie sobie z bardziej powtarzalnymi zadaniami. Jednocześnie, gdy już zakończymy dany wysiłek, posłuży nam jako idealne narzędzie do odprężenia się, stawiając czoła nawet największym graficznym wyzwaniom.

REKLAMA
Author avatar

Zastępca redaktora naczelnego
Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

REKLAMA

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo