REKLAMA

BMW Rival Rig – oszałamiający gamingowy fotel dla gracza

Designworks, należące do producenta samochodów, pracowało kiedyś z Asusem nad ekstremalną koncepcją gamingowego laptopa ROG Face Off, a teraz jego inżynierowie zwrócili swoją uwagę na świat foteli do gier dzięki konceptowi fotela gamingowego Rival Rig.

Rival Rig jest ekstremalny dokładnie tak, jak można się spodziewać po krześle wymyślonym przez producenta samochodów wyczynowych. Jest wyposażony w „system kontroli mikroklimatu” i „adaptacyjne siedzenia”, z których wszystkie są zasilane przez kontrolowaną przez sztuczną inteligencję siatkę czujników, pneumatyczne poduszki powietrzne i siłowniki elektromechaniczne.

REKLAMA

REKLAMA

Zobacz również: Imprezowa bestia, czyli Samsung Power Audio

Mówi się, że jest dostosowany do zdrowia graczy, a przede wszystkim ma na celu zapewnienie wygodnego, wydajnego projektu dla optymalnej gry e-sportowej. Ma on zmieniać się i dopasowywać do gracza, kierowany przez mnóstwo danych zebranych przez wiele wbudowanych czujników.

Hampf zauważa: „Główne wybory projektowe, których dokonaliśmy dla platformy, były pod wpływem estetyki, którą zazwyczaj można znaleźć w grach”.

Tak czy inaczej, jest to mieszanka praktyczności, ergonomii i krzykliwego designu „ponieważ mogliśmy”. Zgaduję, że to krzesło nigdy nie ujrzy światła dziennego, ale chciałbym, żeby było inaczej. 

Źródło: pcgamer

REKLAMA

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

REKLAMA

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo