Burn Out – zwiastun filmu Tomasza Rewersa! Produkcja nakręcona smartfonem doceniona w międzynarodowych konkursach

Krótkometrażowy film Tomasza Rewersa pt. Burn Out zwyciężył w 14 międzynarodowych konkursach filmów mobilnych m.in. w Nowym Jorku, Los Angeles, Paryżu, Stambule i Florencji. Produkcja została stworzona w całości za pomocą smartfona OPPO Reno5 5G. Film będzie miał swoją premierę pod koniec 2021 roku. Dziś w sieci zadebiutował jego zwiastun.

Film Burn Out to splot historii różnych osób, które są alegoriami życia, pasji, miłości i pracy. To opowieść o scenarzyście, toksycznym związku i rutynie zawodowej, która może doprowadzić do tragedii. – Tomasz Rewers, reżyser i autor scenariusza. – Opowiada o scenarzyście, który nie może dokończyć swojego projektu. O wypalonych ambicjach, ale i wypalonych uczuciach, wypaleniu zawodowym, jak i ulotności życia. Chciałem w nim pokazać, że zawsze, w każdym pozostaje iskra, która pozwoli skończyć, to co zaczęliśmy i spełnić każde marzenie. Natomiast inspiracja musi zawsze przyjść z życia.

Burn Out został nominowany w 19. międzynarodowych konkursach filmów mobilnych, z czego w 14 został zwycięzcą m.in. w Nowym Jorku, Los Angeles, Paryżu, Stambule czy we Florencji. Dziś obyła się oficjalna premiera zwiastuna:

Film Burn Out to prawdziwy popis możliwości, które oferuje smartfon OPPO Reno5. Za pomocą kreatywnych funkcji filmowych Dual-View Video, slow motion, trybu rozmycia tła, czy ultrastabilizacji obrazu udało się uzyskać niesamowite efekty, które jeszcze niedawno były zarezerwowane dla profesjonalnego sprzętu filmowego.

Realizacja filmu smartfonem OPPO Reno5 5G była wielką przygodą. Ciekawe funkcje i tryby kamery dały nam możliwość eksperymentowania z formą, co przełożyło się na oryginalne kadry. Myślę, że film z powodzeniem udowodnił, jak potężnym narzędziem filmowym może być obecnie smartfon dla osoby z pełną głową pomysłów – Tomasz Rewers, reżyser i autor scenariusza

W obsadzie filmu znaleźli się: Tomasz Rewers – wypalone życie, Jerzy Fulara – wypalenie zawodowe oraz Patryk Supeł i Marlena Wolszczak, jako wypalona miłość. Za scenariusz i reżyserię odpowiada Tomasz Rewers. Montażem zajął się Artur Mamikonyan a zdjęciami Patryk Supeł. Muzykę skomponował, znany z rapowej sceny, Maciej CEHA Szymański. Autorem plakatu promującego film jest grafik Filip Marek. Cały proces tworzenia filmu opisał w felietonach Film Your Story Jakub Koisz.
Polska premiera filmu, w kanałach internetowych, odbędzie się pod koniec 2021 roku.
Więcej informacji o filmie oraz listę jego wyróżnień można sprawdzić w portalu IMDB.
O projekcie „Burn Out”
Tomasz Rewers stworzył film Burn Out w ramach współpracy z firmą OPPO Polska, która prowadząc kampanię „Film Your Story”, promującą smartfon Reno5 5G, chciała zachęcić młodych, ambitnych twórców do tworzenia własnych produkcji. Wraz z 21. MMF Nowe Horyzonty marka przeprowadziła szereg działań m.in. webinary edukacyjne i konkurs dla młodych twórców, którego zwycięzca miał okazję zaprezentować swoje dzieło na gali zamknięcia festiwalu, co było bezprecedensowym działaniem w historii tego wydarzenia.
O Tomaszu Rewersie
Z wykształcenia prawnik, z pasji dziennikarz filmowy i przedsiębiorca. Jeden z najpopularniejszych polskich influencerów popkulturowych. Kocha filmy i sam je tworzy spełniając się jako reżyser i scenarzysta. Uwielbia eksperymentować z formą, obecnie pracuje nad kolejnym filmem.
Author avatar

Zastępca redaktora naczelnego

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo