REKLAMA

CES 2024: Hisense rewolucjonizuje technologię Laser TV

Hisense, jeden z wiodących producentów elektroniki użytkowej, podczas tegorocznych tragów CES zaprezentował swoje innowacyjne telewizory laserowe, przedstawiając nową generację urządzeń dostarczających kinowe wrażenia w domowym zaciszu.

8K Sonic Screen

REKLAMA

W ubiegłych latach Hisense wprowadził na rynek pierwszy na świecie telewizor laserowy 8K oraz przełomową technologię TriChroma, zdobywając tytuł pioniera kategorii Laser TV. Podczas tegorocznej edycji targów CES marka zaprezentowała nowość – telewizor laserowy 8K Sonic Creen oferujący największy ekran dźwiękowy na rynku. Urządzenie wyróżnia strefa dźwięku o powierzchni 3,4 m2 oraz ponad 100 000 modułów dźwiękowych. Dźwięk generowany jest przez panel umieszczony pod samym ekranem, dzięki czemu najnowszy model Hisense zapewnia wrażenia audiowizualne na najwyższym poziomie, wciągając widza w centrum akcji. To nie jedyna innowacja wprowadzona do kategorii Laser TV przez Hisense. Najnowszy model marki został zaprojektowany tak, by umożliwić jego zwijanie. To rewolucja w kategorii Laser TV, z którą Hisense przekracza możliwości znanych nam dotychczas ekranów. Natomiast dzięki antyrefleksyjnej powłoce ekran nie odbija światła zewnętrznego, a widzowie mogą cieszyć się odpowiednio jasnym obrazem.

REKLAMA

Ultra Slim 4K Laser TV

Kolejną nowością marki z kategorii Laser TV zaprezentowaną podczas targów CES 2024 jest model Ultra Slim 4K Laser TV wyposażony w kompaktowy silnik laserowy oraz technologię Ultra Slim Display. Nowy model od Hisense to najmniejszy telewizor laserowy dostępny na rynku. Ultra Slim 4K Laser TV wyróżnia ultra cienki ekran o grubość zaledwie 1,57 cm oraz niewielka waga – 7,5kg. Kompaktowy rozmiar telewizora pozwala na jego łatwą instalację w każdej przestrzeni, zapewniając przy tym wrażenia audiowizualne na najwyższym poziomie.

Ultra Black Screen Laser TV

Zgodnie z wyznaczonym kierunkiem rozwoju, celem marki jest nie tylko stałe zwiększanie jakości wyświetlanego obrazu, ale i dostarczenie konsumentom nowych możliwości, które oferują telewizory laserowe. Zaprezentowany na targach CES 2024 nowy model Ultra Black Screen Laser TV to pierwszy na świecie ekran wykorzystujący technologię antyodblaskowej folii, stworzonej z nanocząsteczek, która poprawia efektywność odbijania światła zewnętrznego o 50%, tym samym zwiększając jasność i kontrast wyświetlanego obrazu. Nowy model od Hisense wykorzystuje także technologię Barco™Bright, która jest gwarancją najwyższej jakości obrazu niezależnie od panujących w pomieszczeniu warunków oświetleniowych.

AR Heads-Up Display

Hisense zaprezentował także najnowocześniejszą technologię wyświetlaczy przeznaczoną dla przemysłu motoryzacyjnego. Wyświetlacz AR Heads-Up Display (HUD) łączy technologię holograficzną oraz trójkolorowy laser TriChroma, dzięki czemu przekształca przednią szybę pojazdu w centrum informacyjne. To rozwiązanie zapewnia kierowcom jednoczesny dostęp do wirtualnych obrazów oraz rzeczywistego otoczenia przy zachowaniu pełnej widoczności. Za swoją innowacyjność urządzenie zostało wyróżnione nagrodą CES 2024 Innovation Award Honoree.

REKLAMA
Author avatar

Zastępca redaktora naczelnego
Więcej informacji o

Dodaj komentarz

REKLAMA

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo