REKLAMA

Fresh ‘n Rebel Smart Finder. Ten gadżet zmienia reguły gry poszukiwania zgubionych rzeczy

Holenderska marka ogłasza premierę małego urządzenia w formie breloka, dzięki któremu ławo odnajdziemy zaginione przedmioty. Gadżet można łatwo przyczepić do kluczy, portfela lub innej rzeczy, którą chcemy mieć stale na oku. Dzięki aplikacji na iPhone’y i inne urządzenia mobilne Apple użytkownik za pomocą sygnału dźwiękowego lub śledzeniem na mapie jest w stanie szybko zlokalizować zgubę dzięki technologii Bluetooth.

Problem gorączkowego poszukiwania zaginionych nagle przedmiotów codziennego użytku to w mniejszym lub większym stopniu zmora nas wszystkich. Im mniejszy gadżet, tym trudniej go znaleźć. W odpowiedzi na potrzeby współczesnych miejskich, żyjących na najwyższych obrotach nomadów marka Fresh 'n Rebel wprowadza na rynek swoje malutkie innowacyjne urządzenie. Smart Finder, bo o nim mowa, ma za zadanie uwolnić nas wszystkich od bolączki gubienia różnych akcesoriów. Stanowi też przykład harmonijnego połączenia funkcjonalności z nowoczesnym designem.

REKLAMA

Kluczowe przeznaczenie i cechy

Smart Finder to niezaprzeczalny niezbędnik każdego, kto ceni sobie spokój ducha i porządek w życiu osobistym. Urządzenie, przypominające brelok, można łatwo przyczepić do kluczy, portfela, torby, bagażu, roweru lub innego przedmiotu, który chcemy mieć zawsze przy sobie. Znajdziemy je na swoim iPhonie, iPadzie czy Macu oraz w aplikacji Znajdź przedmioty na zegarku Apple Watch.

Jak to możliwe? Smart Finder wysyła bezpieczny sygnał Bluetooth na dowolne znajdujące się w okolicy urządzenia w sieci aplikacji Apple Znajdź (głównie na iPhone’y). Te z kolei wysyłają lokalizację Smart Findera z powrotem do urządzenia marki Apple użytkownika. W aplikacji Apple Znajdź można śledzić na mapie lokalizację swojego Smart Findera. Tak oto wystarczy go przytroczyć do kluczy, bagażu czy plecaka, a zawsze mamy pewność bezpiecznego zlokalizowania ich położenia w dowolnym miejscu na świecie.

Jeśli tylko włączymy funkcję Powiadamiaj o pozostawieniu, dostaniemy powiadomienie na swoim urządzeniu, gdy Smart Finder znajdzie się poza zasięgiem sygnału Bluetooth. Tak samo gdy przypniemy Smart Finder do kluczy i zorientujemy się, że nie mamy pojęcia, gdzie je zostawiliśmy, dostaniemy o tym powiadomienie. W aplikacji Znajdź można wyświetlić lokalizację Smart Findera albo aktywować opcję Nie powiadamiaj o tym miejscu. To drugie rozwiązanie przewidziano w przypadku sytuacji, gdy intencjonalnie zostawimy dany przedmiot w konkretnej lokalizacji i wszystko jest pod kontrolą.

Jeśli mamy włączoną funkcję Powiadom o znalezieniu i Smart Finder znajdzie się poza zasięgiem Bluetooth urządzenia, otrzymamy powiadomienie, gdy tylko znajdzie się on w zasięgu innego urządzenia w sieci Znajdź. Następnie poznamy jego lokalizację właśnie w tej aplikacji.

Pamiętajmy tylko, że gdy zgubimy przedmiot musimy ustawić opcję Tryb utracony i dodać swoje dane kontaktowe. Osoba, która znajdzie Smart Finder może w każdej chwili skorzystać z opcji Zidentyfikuj znaleziony przedmiot w aplikacji Znajdź, aby uzyskać dostęp do podanych przez nas informacji kontaktowych i w ten sposób do nas dotrzeć.

Solidne i estetyczne wykonanie

Jedną z najważniejszych cech Smart Finder jest jego wysoka odporność na wodę i pył (klasa IP67) oraz wymienna płaska bateria CR-2032, której żywotność jest w stanie sięgać nawet do 8 miesięcy. Dzięki dodatkowej baterii Smart Finder posłuży nam nawet w sumie przez 16 miesięcy. W każdej chwili można sprawdzić stan baterii w aplikacji Znajdź.

Nie mogło tu oczywiście zabraknąć wbudowanego głośniczka do emisji dźwięku. Dodajmy do tego, że najnowszy gadżet od firmy Fresh 'n Rebel został wyposażony w dwie zdejmowalne osłony: jedną w formie breloka na klucze i jedną standardową. Dlatego można go przyczepić do kluczy albo umieścić w portfelu lub torbie, zgodnie z indywidualnym uznaniem.

Do wyboru dostajemy aż osiem wersji kolorystycznych gadżetu: storm grey, dive blue, deep mauve, safari red, dreamy lilac, dried green, silky sand i ice grey.

Fresh 'n Rebel Smart Finder znajduje się już w sprzedaży na polskim rynku. Sugerowana cena detaliczna tej nowości wynosi 89

REKLAMA

Źródło: informacja prasowa / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe 

REKLAMA
Author avatar

Redaktor

Fan muzyki, Marvela i marki Apple. Piszę również na MoviesRoom.pl. Zbieram komiksy i płyty winylowe.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

REKLAMA

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo