REKLAMA

Hama kusi najnowszymi smartwatchami 8900 z ekranami AMOLED. Nowy wymiar funkcjonalności i wygody

Producent ogłosił właśnie premierę trzech najnowszych wodoodpornych smartwatchów o klasycznym designie, z okrągłymi aluminiowymi kopertami i kolorowymi ekranami dotykowymi typu AMOLED. Zostały one wyposażone m.in. w głośnik i mikrofon, GPS, Bluetooth 5.3, barometr wysokościowy, kompas, krokomierz, pulsometr oraz pulsoksymetr. Mogą się też pochwalić obsługą aż 110 dyscyplin sportowych, a wszystko to w bardzo konkurencyjnej cenie.

REKLAMA

To już trzecia generacja inteligentnych zegarków od niemieckiej marki. Z każdą ich odsłoną celuje w coraz wyższą półkę jakościową oraz nowe aspekty funkcjonalne, pilnując jednak jednocześnie, by koszt zegarków nie uderzał zanadto potencjalnego użytkownika po kieszeni. Teraz wprowadza do sprzedaży trzy modele z serii 8900, skierowane stylistycznie oraz kolorystycznie zarówno do panów, jak i płci pięknej.

Ostry i żywy obraz

Nowe modele Hama 8900 są zróżnicowane pod względem wielkości ekranu i kolorystyki. Pierwszy z nich oferuje wyświetlacz o przekątnej 1,43 cala, wyróżnia się okrągłą czarną kopertą z czarną ramką i czarnym silikonowym paskiem. Następny dysponuje ekranem o przekątnej 1,3 cala, okrągłą szarą kopertą ze srebrną ramką i kremowym paskiem z tego samego tworzywa jak wcześniej opisany model. Ostatnia wersja to ekran również o przekątnej 1,3 cala, szara koperta ze złotą ramką i kremowy silikonowy pasek.

A teraz przejdźmy do części wspólnych omawianych smartwatchów. Głównym elementem rewolucyjnym w stosunku do poprzedniej generacji zegarków Hama jest zastosowanie dotykowego kolorowego ekranu AMOLED. Oferuje on obraz o niezwykle żywych i atrakcyjnych barwach, głębokiej czerni, dużej jasności, szerokich kątach widzenia oraz energooszczędność. Jego technologiczna wyższość nad wyświetlaczami LCD albo nawet OLED (mniejszy pobór energii i dłuższa żywotność) jest łatwo zauważalna dla każdego. Opcja dotykowa sprawi, że wszelkie funkcje zegarka są łatwo dostępne, ale można je też aktywować za pomocą dwóch podłużnych przycisków z boku obudowy.

Wszechstronność to podstawa

Na pewno atutem smartwatchów Hama jest aluminiowa konstrukcja koperty, zbawiennie wpływająca na ich trwałość i prezencję. Znajdziemy w nich wbudowany moduł GPS do rejestrowania trasy np. podczas joggingu czy na rowerowej przejażdżce oraz wysokości bez użycia smartfona.  Zadbano też obecność modułu Bluetooth 5.3, pozwalającego na sparowanie zegarka z telefonem. W ten oto sposób można odbierać oraz przeprowadzać rozmowy telefoniczne przy użyciu wbudowanego głośnika i mikrofonu. Na wyświetlaczu każdego ze smartwatchów można łatwo sterować utworami muzycznymi, odczytywać SMS-y, wiadomości, maile i powiadomienia z mediów społecznościowych, nadal bez konieczności chwytania za smartfon. To jednak nie koniec, gdyż zegarki obsługują asystenta Alexa, reagują więc na polecenia głosowe.

A co z obsługą dyscyplin sportowych? Do dyspozycji mam ich 110, np. tenis, jogging, piłkę nożną, jazdę na rowerze lub pływanie. Nie mogło tu oczywiście zabraknąć wysokościomierza barometrycznego, kompasu, miernika przebytego dystansu, krokomierza, licznika spalonych kalorii, pulsometru czy pulsoksymetru do pomiaru saturacji krwi. W dbaniu o planowanie, analizę i optymalizację osobistych postępów sportowych pomoże też na pewno wskaźnik efektu treningu aerobowego i zmienności tętna wraz z wynikiem energetycznym oraz zalecanym czasem regeneracji (VO2max). Nie zapomniano o opcji powiadamiania o dłuższej bezczynności i możliwości śledzenia cyklu miesiączkowego. Zegarek poda nam też nasz poziom stresu, przeanalizuje głębokość snu z podziałem na poszczególne fazy i oceni jego jakość.

Wspomnieliśmy o aktywności pod wodą, prawda? A skoro tak, to inteligentne zegarki Hama 8900 odznaczają się rzecz jasna wodoodpornością klasy IP68. Oznacza to, że bez obaw można je nosić w trakcie pływania, żeglowania czy biegania podczas ulewy.

REKLAMA

fot. materiały prasowe

Nacisk na komfort 

Naszpikowanie zegarka nowoczesną elektroniką wymaga odpowiednio wydajnej baterii i producent jest tego świadomy. Dlatego umieścił w najnowszej serii baterię o pojemności 300 mAh, co przekłada się na możliwość ciągłej pracy przez 10 dni, 6 dni intensywnego użytkowania i 25 dni w trybie oszczędzania energii. Samo zasilanie energią akumulatora przeprowadza się poprzez magnetyczną ładowarkę z kablem z wejściem USB-A, a proces ten od zera do stanu pełnej gotowości zajmuje dwie i pół godziny.

Na zakończenie warto dodać, że zegarek można obsługiwać darmową aplikacją Hama FIT Move, do pobrania w Google Play. Wystarczy ją ściągnąć na telefon i sparować go z zegarkiem poprzez Bluetooth. Przy użyciu tego oprogramowania każdy jest w stanie wybrać sobie np. indywidualny wzór tarczy zegarka.

Każdy z trzech smartwatchów Hama 8900 kupimy w sugerowanej cenie detalicznej 499 zł.


Źródło: informacja prasowa / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

REKLAMA
Author avatar

Redaktor

Fan muzyki, Marvela i marki Apple. Piszę również na MoviesRoom.pl. Zbieram komiksy i płyty winylowe.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

REKLAMA

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo