REKLAMA

Kobo Clara 2E – recenzja taniego i dobrego czytnika e-booków

Kobo Clara 2E jest jednym z najbardziej kompaktowych, dostępnych obecnie na rynku urządzeń do czytania e-booków. Dzięki niewielkim wymiarom z łatwością można go zmieścić do tylnej kieszeni dżinsów i zabrać gdziekolwiek tylko się wybieramy. Dodatkowym atutem jest niezaprzeczalnie niska waga tego urządzenia, przez co jego użytkowanie w ciągu dnia nie sprawia zbędnych kłopotów. Czy więc Kobo Clara 2E to sprzęt godny polecenia dla każdego? Na to pytanie postaram się odpowiedzieć w tej krótkiej recenzji.

REKLAMA

Świetny ekran to mało powiedziane

Kobo Clara 2E jest wyposażona w 6-calowy ekran dotykowy HD E Ink Carta 1200 o rozdzielczości 300 PPI (1448 x 1072). Przekłada się to na to, że wyświetlany tekst jest wyraźny, ostry i łatwy do odczytania, podobnie jak na wydrukowanej stronie w fizycznej książce. W ciemnych warunkach ekran Clara 2E jest bardzo czytelny, a jego temperaturę barwową można regulować w ustawieniach. Niestety światło nie jest idealnie jednolite na całym ekranie – w kilku miejscach można zauważyć ciemniejsze fragmenty. Nie warto jednak przejmować się tym faktem, taką przypadłość ma większość dostępnych na rynku urządzeń.

REKLAMA


Jakość wykonania a materiały z recyklingu?

Kobo twierdzi, że zewnętrzna powłoka Clara 2E składa się w 85% z plastiku pochodzącego z recyklingu. Podczas moich testów urządzenie okazało się bardzo wytrzymałe i nawet delikatny upadek ze stolika, czy zwykłe noszenie go w torbie czy kieszeni, nie spowodowało nawet zarysowania. Pod tym względem duży plus dla Kobo. Na plus również należy zaznaczyć teksturowaną tylną ścianę czytnika, która zmniejsza ryzyko wyślizgnięcia się z rąk.


Pełno treści

W Rakuten Kobo Store mamy do dyspozycji ponad sześć milionów książek. Sklep cały czas rozszerza swoją kolekcję o kolejne tytuły i bez problemu znajdziemy tam interesujące nas treści. Czytnik Clara 2E jak większość dzisiejszy urządzeń możemy podłączyć do naszych słuchawek i słuchać audiobooków, które zakupiliśmy oczywiście w ich sklepie.


Wydajność

Rakuten Kobo Clara 2E wyposażony jest w procesor o taktowaniu 1,0 GHz oraz 16 GB pamięci na nasze e-booki oraz audiobooki. Pod względem szybkości pracy samego urządzenia można oczekiwać delikatnie więcej, niekiedy pewne reakcje dzieją się z lekkim opóźnieniem np. podczas zmiany ustawień Clara 2E potrzebuje ułamek sekundy więcej niż tego byśmy oczekiwali. Nie wpływa to jednak znacząco na same wrażenia z użytkowania, pamiętajmy, że jest to sprzęt stworzony do pochłaniania kolejnych to treści – a w tym sprawdza się znakomicie.


Czy warto więc kupić Kobo Clara 2E?

Biorąc pod uwagę całokształt podczas naszego testu Rakuten Kobo Clara 2E spełnił wszystkie zakładane oczekiwania. To bardzo solidne urządzenie z genialnym wręcz ekranem o wysokiej rozdzielczości, który sprawia, że konsumowanie kolejnych e-booków to czysta przyjemność. Czy poleciłbym Kobo Clara 2E? Zdecydowanie tak!

REKLAMA

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

REKLAMA

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo