REKLAMA

Kosmiczni kurierzy – niedługo u Ciebie w mieście

Specjaliści zajmujący się technologiami kosmicznymi z Sierra Space, przeprowadzają testy w swoim najnowszym projekcie o nazwie „Sierra Space Ghost”. Chcą dostarczać towary prosto z orbity w dowolne miejsce na Ziemi i to w 90 minut. Czy to początek ery kosmicznych firm kurierskich?

REKLAMA
REKLAMA

Źródło: https://www.sierraspace.com/

Kto miałby być odbiorcą kosmicznej usługi?

Jest to technologia, która może być przełomowa na rynku logistycznym. Czy to oznacza, że będziesz mógł zamówić najnowszego PS’a i otrzymać go w 90 minut do domu? Idąc z technologicznym duchem czasu pewnie będzie to możliwe w przyszłości. Obecnie jednak Sierra Space uważa, że technologia ta może być dobrym wsparciem w sytuacjach kryzysowych. Może też znaleźć zastosowanie w wojsku np. podczas bitwy dostarczając niezbędną amunicję czy broń.

Koncepcja Sierra Space Ghost opiera się na magazynowaniu w przestrzeni kosmicznej towarów w specjalistycznych kontenerach, a w razie potrzeby odpowiednia przesyłka byłaby wystrzeliwana w miejsce docelowe, a następnie lądowała ze spadochronem z dokładnością do 100m. Wszystko miałoby odbywać się zdalnie.

Jaki jest koszt nadania kosmicznej przesyłki?

Sierra Space pracuje nad optymalizacją kosztów, ponieważ na dzień dzisiejszy wysłanie jednej jednostki Ghost kosztuje dziesiątki milionów dolarów. Obecne testy są potrzebne, aby określić co jest niezbędne do wprowadzenia systemu na rynek. Wygląda na to, że jeszcze będziemy musieli „trochę” poczekać na prawdziwych kosmicznych kurierów, a po najnowszego PS’a najlepiej jednak będzie pojechać do sklepu stacjonarnego lub skorzystać z dostawy do domu, którą oferują klasyczni kurierzy.

REKLAMA
Author avatar

Pasjonat sportów oraz technologicznych gadżetów.

https://www.instagram.com/michal_repetowski/

Więcej informacji o
,
REKLAMA

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo