REKLAMA

Kraj w którym słuchawki TWS Xiaomi biją rekordy, a Apple jest daleko w tyle

Wiele osób potwierdzi tezę, że słuchawki AirPods od firmy Apple są jednymi z najlepszych technologicznie słuchawek bezprzewodowych. Jest jednak kraj, w którym ludzie uważają, że jest inaczej i stawiają na firmę Xiaomi.

REKLAMA

Jak wynika z raportu znanej firmy badawczej Canalys (raport za I kwartał 2024 roku), na rynku chińskim odnotowano niesamowity wzrost sprzedaży słuchawek marki Xiaomi. Wyniósł on 3 miliony sprzedanych sztuk słuchawek! Aby oddać bardziej powagę sytuacji, nadmienię, że tegoroczny wynik jest aż o 76,2% wyższy niż w analogicznym okresie w 2023 roku. Wg raportu Canalys, Xiaomi swój sukces zawdzięcza popularności najnowszych słuchawek nausznych, które podbiły chiński rynek.

Drugie miejsce w rankingu zajęło Huawei. Gigant z Shenzhen sprzedał 2,5 miliona sztuk. Za ich sukces sprzedażowy odpowiedzialne były w głownej mierze basic’owe słuchawki Huawei FreeBuds SE2. Podkreślić należy tutaj fakt, że również firma ta odnotowała duży wzrost sprzedaży w ostatnim roku.

Zobacz także: Produkty TCL nagrodzone za wybitne wzornictwo w prestiżowym konkursie Red Dot Awards 2024

Apple finalnie zajęło trzecie miejsce ze sprzedażą na poziomie 2 milionów sztuk (no cóż nie można tego nazwać porażką). Natomiast zaskakujący jest fakt, że 4 miejsce zajęła firma Edifier ze sprzedażą 1,7 miliona sztuk. Dodam od siebie, że sam posiadam produkty Edifier i naprawdę są to urządzenia warte uwagi.

Być może Apple nie cieszy się już tak dużym zainteresowaniem wśród chińskich użytkowników, nie mniej jednak, sprzedaż jaką generuję wciąż jest imponująca, a w skali globalnej gigantyczna. Być może użytkownicy mieszkający w Chinach postawili na rodzime biznesy. Ciekawe jak patriotycznie podeszliby Polacy do zakupu słuchawek produkowanych w Polsce?

 

Źródło: https://www.phonearena.com

REKLAMA
Author avatar

Pasjonat sportów oraz technologicznych gadżetów.

https://www.instagram.com/michal_repetowski/

Więcej informacji o
, , ,
REKLAMA

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo