REKLAMA

Meta gotowa do prezentacji swoich okularów AR?

Firma Meta z Markiem Zuckenbergiem na czele, inwestuje olbrzymie środki w branżę XR (poszerzoną rzeczywistość).Pracują nad udoskonaleniem okularów AR Wiadomym jest, że obecnie są czołowym producentem i liderem na rynku jeśli chodzi o zestawy VR (Meta Quest). Firma wciąż rozwija coraz to nowsze produkty i wprowadza udoskonalenia do już istniejących.

REKLAMA

Czym jest XR?

XR, czyli Poszerzona Rzeczywistość, to termin obejmujący VR, AR i MR, a także wszelkie inne technologie, które mogą powstać w przyszłości, łącząc wirtualne i rzeczywiste elementy.

-AR dodaje elementy cyfrowe do realnego świata, czyniąc codzienne doświadczenia bardziej interaktywnymi i wzbogaconymi.

-VR przenosi nas do w pełni cyfrowego świata, oferując niezwykłe doznania, jakbyśmy byli w innym miejscu lub czasie.

-MR łączy te dwa światy, pozwalając nam wchodzić w interakcje z cyfrowymi obiektami umieszczonymi w naszym rzeczywistym otoczeniu.

Definicje: https://seemymodel.com

Jakiś czas temu Mark Zuckenberg wyjawił, że Meta będzie niedługo gotowa na rozpoczęcie prezentacji swoich okularów AR. Jak sam stwierdził, okulary niejednokrotnie wprawiały w osłupienie testerów. Z kolei Andrew Bosworth nazwał okulary „wehikułem czasu”. Czy okulary łączące rzeczywistość z elementami cyfrowymi będą rewolucjonizować dotychczasowe życie?

Zobacz także: Meta ogłosiła koniec wsparcia dla starych gogli VR

Choć wiele osób uzna to za chwyt marketingowy, uważam że jest w tym jednak dużo prawdy. Postęp technologiczny jest tak niesamowity, że niemal każde urządzenie z pod znaku Meta jest skokiem w przyszłość. Cała technologia VR zakrawa o science fiction, a jest już całkiem popularna. Nie wspominając o AI, które jeszcze nie dawno znaliśmy wyłącznie z Terminatora i innych produkcji Holywood. Obecnie sztuczna inteligencja coraz bardziej przesiąka każdą dziedzinę naszego życia.

Źródło: https://www.phonearena.com

Zdjęcie główne: screen z reklamy okularów Meta / Tech-room.pl 

REKLAMA
Author avatar

Pasjonat sportów oraz technologicznych gadżetów.

https://www.instagram.com/michal_repetowski/

Więcej informacji o
, ,
REKLAMA

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo