REKLAMA

Meta ogłosiła koniec wsparcia dla starych gogli VR

W ostatnim czasie Meta rozesłała maile użytkownikom najstarszych gogli VR Meta Quest (znanych także z nazwy Oculus Quest) informację na temat tego, że nie ich urządzenia nie będą otrzymywały więcej aktualizacji zabezpieczeń ani bug fixów. Użytkownicy zapewne mogą nie być zadowoleni, ale może to będzie dobry impuls, aby przesiąść się na nowsze urządzenia oferujące jeszcze lepsze wrażenia.

REKLAMA

Urządzenie to zostało wprowadzone na rynek w 2019 r. Jak łatwo policzyć, w tym roku mija 5 rok eksploatacji urządzeń. Nie ma się co dziwić decyzji Meta, ponieważ i tak długo wspierali urządzenie. Jest to zrozumiałe, ponieważ utrzymywanie starych urządzeń jest kosztowne. Meta zapewne woli te środki zainwestować we wdrażanie usprawnień w nowych urządzeniach.

Obecnie w sklepach można kupić jeszcze następcę Meta Quest 2 (osobiście korzystam z tego urządzenia i jestem zadowolony). Ale Meta już nie uzupełnia stanów magazynowych, co oznacza, że mogą pojawić się na horyzoncie nowe urządzenia. Fani gogli VR od firmy Meta, mogą zakupić wciąż gogle Meta Quest 3 oraz Meta Quest PRO.

Zobacz także: Pecety jako profesjonalne studia nagraniowe? Oto aplikacja NVIDIA Broadcast

Producenci zapewniają, że pozostałe urządzenia będą otrzymywały wsparcie przez długie lata (w tym Meta Quest 2). Wszystko okaże się wraz z biegiem czasu. Meta nie przestaje rozwijać urządzeń VR, przeskok technologiczny między urządzeniami jest mocno zauważalny. Różnica jest odczuwalna chociażby między Quest 2 i Quest 3.

REKLAMA

Meta Quest 3 / zdjęcie: Meta

Meta Quest (Oculus Quest) wprowadził rewolucję na rynku VR, pozwoliło to zobaczyć rzeczy niewiarygodne. Do dziś lubię włączyć na Youtube na Quest 2 i wybrać się na przykład na wycieczkę na Mount Everest, gdzie w życiu realnym nigdy bym nie wybrał się na taką wyprawę. Ciekawe co pokażą kolejne modele gogli VR.

 

Źródło: https://www.phonearena.com/ar-vr/news/another-meta-quest-headset-bites-the-dust_id160028

Zdjęcie główne: autor Zlata Ivleva/Mashable

REKLAMA
Author avatar

Pasjonat sportów oraz technologicznych gadżetów.

https://www.instagram.com/michal_repetowski/

Więcej informacji o
, ,
REKLAMA

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo