Monitor LENOVO G27c-10 27″ – recenzja monitora dla graczy!

Niesamowity monitor dla każdego gracza. Lenovo G27c-10 ma przede wszystkim zapewniać realistyczną i płynną rozgrywkę i doskonale wywiązuje się z tego zadania. Zakrzywiony ekran, rozdzielczość Full-HD, częstotliwość odświeżania 165 Hz, AMD FreeSync Premium™* – ten monitor zapewnia wrażenia z gry jak żaden inny.

Po pierwsze – parametry techniczne.

Wielkość panelu 27 cali
Rozdzielczość 1920 x 1080
Typ panelu VA, NearEdgeless z trzech stron
Krzywizna 1500R
Podświetlenie WLED
Jasność 350 cd/m²
Współczynnik proporcji 16:9
Częstotliwość odświeżania obrazu 165 Hz

Design – czyli ważna sprawa dla fanów gamingowego sprzętu

Monitor prezentuje się po prostu dobrze. I nie musze nawet wspominać o świetnie wyglądającym zakrzywionym ekranie, które dodaje naprawdę ciekawego uroku. Jest to po prostu duży, gamingowy monitor. Na plus ciekawa „gałka” od jego funkcji, spotykam się z taką po raz pierwszy. Prawdę mówiąc potrzebujemy trochę miejsca, żeby go zmieścić, jednak kupując 27′ monitor musimy się z tym liczyć.

Obraz i kolory

Monitor oferuje nam nieograniczone pole widzenia z krzywizną 1500R, co w różnych grach sprawdza się po prostu idealnie. Ten niezwykle szeroki zakrzywiony ekran z jednolitą jakością obrazu w proporcjach 16:9 zapewnia doskonałe pole widzenia, dzięki czemu nic nie ujdzie Twojej uwadze. 120hz to kolejny atut. Oczy nie są zmęczone nawet po kilku godzinach rozgrywki, co też jest powodem ergonomicznej i funkcjonalnej podstawki, która pozwala na ustawienie monitora w sposób dostosowany do stylu gry i pozycji przy biurku dzięki opcjom podnoszenia oraz pochylania. Ponadto powłoka antyodblaskowa zapewnia komfortową pracę nawet w jasno oświetlonych pomieszczeniach.

Wrażenia z rozgrywki

Korzystając z Lenovo G27c-10 bawiłem się świetnie. Testowałem go w wielu róznych grach takich jak Marvel’s Guardians Of The Galaxy czy God of War, który nie dawno zadebiutował na PC. Nie wspominam o rozgrywkach w FIFE, czy CS:GO, gdyż tam monitor z 120hz pasuje wręcz idealnie, zarówno w 60, 100 czy 120hz. Za każdym razem sprawiało to niesamowite wrażenia. Na monitorze napisałem również kilka artykułów, a poszukiwaniu wielu informacji jednocześnie na tak dużym monitorze to czysta przyjemność. Kilka okien na raz rozmieszczonych na jednym, 27 calowym ekranie – praca na wysokim poziomie.

Ostateczne podsumowanie okiem gracza

Jak dla mnie jest to jeden z lepszych monitorów od Lenovo jakie miałem okazję testować w ostatnim czasie. Tutaj cena około 1200zł zdecydowanie równa się fenomanelnej jakości. Zdecydowanie nie przepłacamy. Kupując LENOVO G27c-10 27″ nie zawiedziecie się. Nadaje się zarówno do rozgrywania luźnych meczy w FIFE ze znajomymi, jak i do pisania ciężkich artykułów na moviesroom. Ograłem na nich także inne tytuły, począwszy od CS:GO w 120Hz, a kończąc na świeżej premierze – Marvel’s Guardians Of The Galaxy. Gra w na 27′ monitorze i 120Hz wygląda naprawdę bardzo, bardzo dobrze. Jeśli ktoś zapyta mnie o poradę w kwestii doboru monitora do gamingowego sprzętu odpowiem jasno – Lenovo G27C-10.

Pasjonat gamingu i nowinek technologicznych.

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo