REKLAMA

Netflix na Androida pozwala teraz oglądać częściowo pobrane treści

Netflix wprowadza nową funkcję dla użytkowników Androida, która pozwala im przeglądać częściowo pobrane tytuły – co, miejmy nadzieję, sprawi, że próby szybkiego pobrania treści na kilka minut przed lotem będą nieco mniej niepokojące.

Od dzisiaj użytkownicy Androida na telefonach komórkowych i tabletach (w wersji 7.64 i nowszych) będą mogli przesyłać strumieniowo programy i filmy Netflix przed zakończeniem ich pobierania. Wcześniej tytuł musiał zostać całkowicie zakończony, aby można go było wyświetlić na urządzeniu, co w zależności od połączenia Wi-Fi lub planu transmisji danych może sprawić, że przesyłanie strumieniowe tytułu będzie bólem głowy, szczególnie we wspomnianym scenariuszu na lotnisku.

REKLAMA

Zobacz również: Snapdragon 888 Plus – nadchodzi najmocniejszy mobilny procesor

Częściowe pobieranie będzie na razie ograniczone do urządzeń mobilnych i tabletów z Androidem, ale Netflix powiedział, że „będzie testować na iOS w nadchodzących miesiącach”. Ponadto firma poinformowała, że ​​funkcja Downloads for You, która automatycznie pobiera polecane tytuły na podstawie historii oglądania i została udostępniona użytkownikom Androida w lutym, „wkrótce” zostanie przetestowana na iOS. Użytkownicy systemu iOS mogą w swoich ustawieniach uzyskać dostęp do funkcji Smart Downloads, która została uruchomiona w 2019 r. i pobiera kolejny odcinek oglądanej przez użytkownika serii.

Użytkownicy Androida będą mogli znaleźć ustawienie w sekcji Kontynuuj oglądanie usługi lub z menu Pobierz w Androidzie.

Źródło: theverge

REKLAMA

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

REKLAMA

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo