Amazon Prime Air, czyli dostawy paczek za pomocą drona

Amazon chce rozpocząć dostawy za pomocą drona dla swoich klientów

Klienci Amazon w Lockeford w Kalifornii w niedalekiej przyszłości będą mogli przetestować, jak działają dostawy dronów Amazon Prime Air. „Obietnica dostawy dronem często przypominała science fiction” – napisała firma na swoim blogu. Jednak jak się okazuje, projekty rozbudowywane przez wiele lat w końcu zobaczą światło dzienne.

Co stoi jednak na przeszkodzie?

By drony mogły swobodnie latać, Amazon musi najpierw otrzymać pozwolenie na poruszanie się w przestrzeni powietrznej. Spora część dronów nie potrafi wykrywać samolotów, czy helikopterów, dlatego też mogłyby stanowić zagrożenie. Amazon nadal dopracowuje system wykrywania przeszkód na drodze urządzenia, by dostawa mogła przebiegać w pełni bezpiecznie. „Gdy nasz dron schodzi, aby dostarczyć paczkę na podwórko klienta, dron zapewnia, że ​​wokół miejsca dostawy znajduje się niewielki obszar, w którym nie ma ludzi, zwierząt ani innych przeszkód.” – zapewnia gigant zakupowy.

Amazon Prime Air

Taki rodzaj transportu paczki ma zawitać w Lockeford już w tym roku. Mieszkańcy tego miasta będą mieli spośród rodzajów dostawy do wyboru Prime Air, co będzie znaczyć, że ich paczka zostanie dostarczona dronem. Koncept ten staje się coraz bardziej realistyczny, jednak by znalazł swoje zastosowanie potrzeba znacznie więcej czasu.

Zobacz również: TP-Link Deco M4 – test świetnego zestawu Mesh w rozsądnej cenie\

 Źródło i zdjęcia: aboutamazon.com

Redaktor

Fan technologii, gier i F1. Znajdziecie mnie głównie w działach Moto, Gaming i Testy Sprzętu

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?