Czy Elon Musk jest w stanie kupić Twittera?

Elon Musk przyznaje, że „nie jest pewien”, czy rzeczywiście będzie mógł kupić Twittera. Miliarder zaproponował, że kupi firmę za 54,20 dolarów za akcję, czyli około 43 miliardów dolarów.

Twitter potwierdził, że otrzymał ofertę, ale jego kierownictwo nadal musi ją przejrzeć. Musk powiedział, że propozycja będzie jego „najlepszą i ostatnią”. Zapytany przez Chrisa Andersona z TED, czy istniałby „Plan B”, gdyby jego obecna propozycja została odrzucona, Musk odpowiedział: „Tak”. Odmówił jednak podania szczegółów. Pomimo ogromnego bogactwa, większość aktywów Muska jest niepłynna, co sprawia, że ​​niektórzy analitycy zastanawiają się, jak zdobędzie fundusze, jeśli jego propozycja zostanie zaakceptowana. Na przykład analitycy Wells Fargo powiedzieli w czwartek, że Musk może być zmuszony do sprzedaży akcji Tesli, aby sfinansować przejęcie.

„Mam wystarczające aktywa. Mogę to zrobić, jeśli to możliwe” – powiedział Elon Musk.

 

Jeśli rzeczywiście doszło by do zakupienia Twittera przez Elona Muska, miliarder pod swoim zarządem by miał trzy ogromne firmy. Od eksplorowania kosmosu, przez elektryczne auta do portalu społecznościowego. Co jeszcze ma w planach „Iron Man naszego świata”?

Zobacz również: Humanoidalny robot Tesli już w przyszłym roku?

Źródło: cnbc.com / Ilustracja wprowadzenia: bbc.com

Redaktor

Fan technologii, gier i F1. Znajdziecie mnie głównie w działach Moto, Gaming i Testy Sprzętu

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?