Apple car powstanie przy współpracy z Porsche?

Traktujcie ten wpis jako plotkę, ale temat samochodu z nadgryzionym jabłkiem na masce znowu powrócił. Czyżby Apple car został wydany już za kilka lat?

Nie tak dawno temu Apple zatrudnił byłego wiceprezesa ds. rozwoju podwozia Porsche, Manfreda Harrera, do pomocy w opracowaniu Apple Car, który ma rozpocząć produkcję w 2025 roku. Jednak spekuluje się, że może dojść do porozumienia, w ramach którego Porsche zbuduje całkowicie elektryczny samochód dla firmy elektronicznej z Cupertino.

Apple car

Koncept Apple car – źródło iMagazine

Porsche niedawno odwróciło się od korporacyjnej architektury małych futurystycznych elektrycznych samochodów Volkswagen/Audi na rzecz zbudowania własnej platformy EV. Nazywali ją architekturą Premium Platform Electric (PPE). Porsche próbowało podobno przekonać szefów korporacji, że Audi i Bentley z najwyższej półki powinny być budowane na PPE. Apple car mógłby być więc samochodem, który byłby w stanie konkurować z Teslą Model S. Czy kontrakt na budowę takiego auta może pomóc w budowaniu wartości samodzielnej marki?

Jeśli Apple chce stworzyć własne auto, to potwierdzenie tego pomysłu powinniśmy dostać w miarę szybko. Ktoś by się pokusił na taki samochód?

Zobacz również: CD Projekt Red ogłosiło nową grę z serii Wiedźmin!

Źródło: cleantechnica.com / Ilustracja wprowadzenia : thinkapple.pl

Redaktor

Fan technologii, gier i F1. Znajdziecie mnie głównie w działach Moto, Gaming i Testy Sprzętu

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?