F1: Audi dołączy do Formuły 1 już w 2026 roku!

Audi dołączy do Formuły 1 od sezonu 2026 jako dostawca jednostek napędowych.

Z samego rana świat Formuły 1 obiegła informacja, że od sezonu 2026 Audi pojawi się w królowej motosportu jako dostawca silników. Jednostki napędowe 2026 utrzymają obecną architekturę silnika spalinowego V6, ale będą cechować się zwiększoną mocą elektryczną i 100% zrównoważonymi paliwami.

Audi poinformowało również, że chce aby ich silniki były bardziej zrównoważone i efektywnye kosztowo, a także bardziej ekologiczne. „Cieszę się, że mogę powitać Audi w Formule 1, kultowej marce motoryzacyjnej, pionierze i innowatorze technologicznym (…) To również duże uznanie, że nasze przejście na silniki hybrydowe zasilane zrównoważonym paliwem w 2026 r. jest przyszłościowym rozwiązaniem dla sektora motoryzacyjnego. Wszyscy nie możemy się doczekać, aby zobaczyć logo Audi na siatce i w odpowiednim czasie poznamy od nich dalsze szczegóły dotyczące ich planów. ” -powiedział prezes i dyrektor generalny F1 Stefano Domenicali.


Natomiast jeśli szukacie produktów zespołów Formuły 1 zajrzyjcie koniecznie na stronę fan-store.pl. Sklep oferuje oryginalne ubrania z licencją klubową poczynając od czapek, poprzez kurtki i bluzy, a kończąc na koszulkach czy parasolkach. Kupując mamy również gwarancję 30. dni na zwrot towaru bez podawania przyczyny. Dlatego jeśli wybieracie się za jakiś czas na Grand Prix, koniecznie zajrzyjcie na fan-store.pl i wybierzcie coś dla siebie!


Zobacz również: F1: Wszystko, co musisz wiedzieć wybierając się na Grand Prix!

Źródło: formula1.com / Ilustracja wprowadzenia: @audisport na Twitterze 

ikona Zweryfikowane przez społeczność

Redaktor

Fan technologii, gier i F1. Znajdziecie mnie głównie w działach Moto, Gaming i Testy Sprzętu

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?