F1: Charles Leclerc wygrywa kwalifikacje do Grand Prix Azerbejdżanu!

Charles Leclerc najszybszy w Baku! Czy zdoła dowieźć pierwszą pozycję w Grand Prix?

Dzisiejsze kwalifikacje rozpoczęły się 15 minut po planowanej godziny rozpoczęcia z powodu opóźnienia trzeciej sesji treningowej. Wiele kierowców aspirowało do zdobycia pole position. W końcu po cichu do rywalizacji o mistrzostwo kierowców włączył się „meksykański minister obrony” – Sergio Perez przez trzy treningi uzyskiwał lepszy czas od Maxa Verstappena. Czy zdołał utrzymać formę i pokazał na co go stać w kwalifikacjach? Czy może musiał ustąpić miejsca Leclercowi i Verstappenowi?

Q1: Bez większych zaskoczeń w pierwszej części kwalifikacji. Lance Stroll wypadł z zakrętu i uderzył w bandę, jednak na tyle wolno, że odbyło się bez czerwonej flagi. Jednak nie na długo. Zaraz potem na kolejnym okrążeniu w podobny sposób Kanadyjczyk źle wjechał w zakręt, a obrażenia samochodu i zanieczyszczenie toru tym razem spowodowały zatrzymanie sesji. Przez ten incydent kierowcom pozostały niecałe trzy minuty na poprawienie swoich dotychczasowych czasów. Rzutem na taśmę Bottas wyrwał Magnussenowi miejsce w Q2. Albon, Latifi i Schumacher natomiast nie zdołali uzyskać lepszych wyników przez zatłoczony tor w końcówce kwalifikacji i to oni wraz z Strollem i K-Magiem kończą na tym etapie kwalifikacje.

Q2: Fatalne kwalifikacje dla McLareana! Lando Norrisowi zabrało 0.022s by awansować do Q3, a Daniel Riccardo znalazł się tuż za swoim kolegą z drużyny. Nie popisali się również kierowcy Alfy Romeo, którzy nie potrafili odnaleźć swojego tempa. Oprócz wspomnianych kierowcach z Q2 odpadł również Esteban Ocon. Natomiast zawodnicy Alphy Tauri wykonali kawał dobrej roboty, razem awansując do trzeciej części czasówki. Teraz pozostała nam tylko walka o pole position!

Q3: Ferrari czy RedBull?

Przez cały czas różnice czasów między kierowcami Ferrari, a RedBulla były naprawdę znikome, dlatego też trudno było stawiać na to kto, wygra kwalifikacje. Po pierwszych pomiarowych okrążeniach lepsi okazali się kierowcy Scuderii, jednak niecałe 0.2s dzieliły ich od czerwonych byków. Decydujące było ostatnie okrążenie kwalifikacji, które rozstrzygnęło kto jest najszybszy w Baku. Pierwszy ukończył je Charles Leclerc, który ustanawiając rekordy w pierwszym i drugim sektorze zawiesił wysoko poprzeczkę. Perez i Verstappen walczyli do samego końca, jednak nie okazali się na tyle szybcy, by móc wyprzedzić Monakijczyka. Tym samym Charles Leclerc zdobywa 6. pole position w tym sezonie i wygrywa kwalifikacje do Grand Prix Azerbejdżanu!

Wyniki kwalifikacji – źródło: F1

Zobacz również: Recenzja kontrolera Xbox Elite Series 2 – prawdziwy potwór customizacji

Źródło: Opracowanie własne / Ilustracja wprowadzenia: motorsport.com

Redaktor

Fan technologii, gier i F1. Znajdziecie mnie głównie w działach Moto, Gaming i Testy Sprzętu

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?