F1: Harmonogram GP Emilii-Romanii – czeka nas pierwszy sprint w tym roku!

O której godzinie rozpoczną się treningi i kwalifikacje, o której pierwszy w tym roku sprint, a o której Grand Prix Emilii-Romanii? Tutaj znajdziecie harmonogram weekendu wyścigowego, który odbędzie się już w tym tygodniu.

Formuła sprintu jest dosyć świeża. Na jej temat na pewno możemy powiedzieć, że dodaje różnorodności w kalendarzu wyścigowym. O co w ogóle chodzi w sprincie? W tym roku otrzymamy kilka zmian, które mają uatrakcyjnić widowisko.

W ten piątek kierowcy wyjadą na tor pierwszy raz podczas pierwszego treningu o godzinie 13.30. A już w ten sam dzień kilka godzin później będą walczyć w kwalifikacjach o pole position. Sesja kwalifikacyjna ustali pozycje na starcie do sprintu i odbędzie się o godzinie 17.00.

W sobotę kierowcy zaczną dzień drugim treningiem o godzinie 12.30. A o 16.30 wystartują w pierwszym tegorocznym sprincie. Wyścig ten obejmuje 21 okrążeń toru, czyli 100km. Pierwsza ósemka, która ukończy wyścig otrzyma kolejno od 8 punktów za pierwszą pozycję, do 1 punkta za pozycję ósmą. W porównaniu do normalnych wyścigów, kierowcy podczas sprintu nie są zobowiązani do zjazdu na pit stop.

W niedziele nie będzie trzeciego treningu. O godzinie 15 rozpocznie się GP Emilii-Romanii, a kierowcy wystartują z końcowych pozycji zajętych podczas sprintu. Wyścig obejmie 63 okrążenia.

Jak prezentuje się aktualna klasyfikacja zespołów i kierowców? Pełny dorobek punktowy drużyn i kierowców znajdziecie poniżej:

Zobacz również: Czy Elon Musk jest w stanie kupić Twittera?

Źródło: F1 / Ilustracja wprowadzenia: f1experiences.com

 

Redaktor

Fan technologii, gier i F1. Znajdziecie mnie głównie w działach Moto, Gaming i Testy Sprzętu

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?