F1 : nowy zespół na horyzoncie?

Były mistrz świata Mario Andretti ujawnił, że jego syn Michael złożył wniosek do FIA o wejście do zespołu Formuły 1 od sezonu 2024.

Andretti, mistrz świata F1 z 1978 roku, kilka dni temu dodał ciekawy wpis na Twitterze.  Jego syn Michael (kierowca McLarena w 1993 roku) – ma zamiar wprowadzić swój zespół do F1 już w 2024 roku.

W zeszłym roku młodszy Andretti prowadził rozmowy dotyczące kupna zespołu Alfa Romeo i stojącej za nim firmy Sauber, jednak nic z nich nie wynikło. Obecnie wszystkie 10 istniejących zespołów F1 jest w dobrej kondycji finansowej, co jest przeszkodą dla potencjalnych nabywców takich jak Andretti. Dlatego też Michael postanowił zacząć własny projekt i stworzyć swój zespół Formuły 1.

michael andretti f1

Michael Andretti za kierownicą McLarena

Jednym z największych wyzwań, z jakimi musiałby się zmierzyć każdy jedenasty zespół, jest opłata wpisowa w wysokości 200 mln USD zawarta w obecnej umowie Concorde, która jest „funduszem rozwadniającym” zaprojektowanym w celu ochrony wartości 10 obecnych zespołów.

Czy za kilka lat zobaczymy więcej niż 10 zespołów w Formule 1? Jeśli dojdzie do porozumienia obu stron jest to bardzo możliwe. Nie pozostało nam nic tylko czekać i obserwować rozwój wydarzeń.

Zobacz równieżF1: Mercedes zaprezentował swój bolid na sezon 2022!

Źródło: autosport.com / Ilustracja wprowadzenia: diariomotor.com

Redaktor

Fan technologii, gier i F1. Znajdziecie mnie głównie w działach Moto, Gaming i Testy Sprzętu

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?