F1: Sergio Perez wygrywa Grand Prix Monako!

Po nieco zaskakującej końcówce kwalifikacji przyszedł czas na wyścig. Wiadomo, że na torze w Monako trudno jest o dużą ilość manewrów wyprzedzania, więc kierowcy Ferrari startujący z pierwszego rzędu byli faworytami. Jednak każde Grand Prix rządzi się swoimi prawami i wszystko jest możliwe! Czy RedBull i reszta zespołów podjęły walkę? Poniżej znajdziecie relacje z Grand Prix Monako.

Deszcz pokrzyżuje plany Ferrari?

Pięć minut przed startem spadł deszcz, co pokrzyżowało strategie wyścigowe zespołów. Prognoza mówiła o przelotnych opadach w czasie całego wyścigu – przewidywanie co się stanie na pewno było kluczowym elementem podczas Grand Prix. W związku z tym kierowcy później niż zwykle wyjechali na tor. Dopiero godzinę po planowanym rozpoczęciu, po raz kolejny sprawdzili warunki na torze.

Źródło: F1

Tym razem wyścig nie rozpoczął się od miejsc startowych. Start odbył się po zjeździe do boksów samochodu bezpieczeństwa. Charles Leclerc zapoczątkował Grand Prix jak tylko ujrzał zieloną flagę. Było to korzystne dla kierowców Ferrari, których nikt nie miał szans wyprzedzić na pierwszych okrążeniach.

Deszczowa nawierzchnia na pewno nie zachęcała kierowców do szybkiej, agresywnej jazdy. Każdy mały błąd mógł ich kosztować naprawdę sporo, więc w obawie przed taką sytuacją za dużo za torze na początku się nie działo. Jednak tor robił się coraz bardziej suchy i kierowcy postanowili zjechać do boksów, by zmienić mieszankę opon. Kolejnego pit-stopu Leclerca nie spodziewała się drużyna Scuderii – Monakijczyk zjechał zaraz za Sainzem, co wywołało nieporozumienie, komplikacje i stratę czasu. Natomiast RedBull rewelacyjnie poradził sobie z podwójnym pit-stopem. Dzięki problemom Ferrari to Perez został liderem wyścigu, a za nim kolejno jechali Sainz, Verstappen i Leclerc.

Źródło: F1

Ogromna kraksa Micka Schumachera!

Kierowca Hass’a wpadł w poślizg, przez co wylądował w barierkach. Wydarzenie to wyglądało naprawdę kiepsko, ale na szczęście Mickowi nic się nie stało. Hass musiało również wycofać bolid Magnussena z powodu spadku ciśnienia wody w systemie. Ten weekend definitywnie nie należy do udanych dla amerykańskiej drużyny. Ostatecznie zobaczyliśmy czerwoną flagę sygnalizującą zjazd do alei serwisowej.

Kierowcy ponownie wyjechali na tor. Jednak po raz kolejny charakterystyka tego toru nie pozwoliła, byśmy ujrzeli jakąkolwiek zaciętą rywalizację. Lewis Hamilton zablokował się za Fernando Alonso i przez długi czas próbował znaleźć sposób na „overtake”. I ostatecznie nie zdołał go wyprzedzić. Cała stawka po restarcie do końca wyścigu praktycznie się nie zmieniała. Tak więc Sergio Perez po raz pierwszy w swojej karierze wygrywa Grand Prix Monako! Podium uzupełniają kolejno Sainz i Verstappen. 

 

Wyniki Grand Prix Monako – źródło F1

Zobacz również: Dołącz do gry, czyli lato na ekranie komputera

Źródło: opracowanie własne / Ilustracja wprowadzenia: insidesport.in

Redaktor

Fan technologii, gier i F1. Znajdziecie mnie głównie w działach Moto, Gaming i Testy Sprzętu

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?