F1: Sergio Perez z Pole Position do GP Arabii Saudyjskiej!

Sergio Perez wygrywa jakże emocjonujące kwalifikacje i już jutro będzie chciał dowieźć pierwsze miejsce aż do mety. Jednak tuż za nim będzie dwóch kierowców Ferrari, którzy na pewno nie odpuszczą i podejmą się walki od pierwszego okrążenia. Jak przebiegły dzisiejsze kwalifikacje?

Cały weekend wyścigowy stał pod znakiem zapytania, po zaatakowaniu rafinerii Aramco znajdującej się niedaleko toru w Jeddah. Wybuchł ogromny pożar zbiorników ropy naftowej, co było przyczyną zwołania wielu posiedzeń na temat bezpieczeństwa organizowania wyścigu w ten weekend. Władze F1 jednak podjęły decyzje, że wszystko odbędzie się bez zmian.

Co to były za kwalifikacje!

Q1: Nicolas Latifii wypadł z zakrętu numer 13 i uderzył w bandę, przez co sesja została przerwana. Kierowcy nic się nie stało, jednak bolid nie był zdatny do kontynuowania kwalifikacji. Po wznowieniu Yuki Tsunoda został wezwany do boksu z powodu problemów z układem paliwowym i nie zdążył wykonać okrążenia pomiarowego. Jednak największą sensacją jest brak awansu do Q2 Lewisa Hamiltona! Kierowca nie mógł znaleźć swojego tempa – różnica między nim, a Georgem Russelem była diametralna. Siedmiokrotny mistrz świata odpada w Q1 pierwszy raz od 2017 roku! „Po prostu walczyłem z równowagą samochodu. Nie jest to miejsce, w którym chcemy być” – powiedział w wywiadzie Lewis. Oprócz Tsunody, Latifiego i Hamiltona po pierwszej sesji odpadli również Hulkenberg oraz Albon.

f1

Kraksa Latifiego – źródło Skysports.com

Q2: Ogromna kraksa Micka Schumachera na zakręcie numer 12! Uderzenie było bardzo mocne, a bolid uległ strasznemu zniszczeniu. Cały padok złapał się za głowę z nadzieją, że z kierowcą wszystko jest okej. Na moment wszystko zamarło jak podczas wydarzeń w Bahrajnie 2 lata temu. Mick na szczęście był przytomny, rozmawiał z lekarzem i zawieziono go do najpierw do centrum medycznego, a następnie do szpitala. Nie pojedzie on w jutrzejszym GP, ale najważniejsze jest to, że kierowca jest cały. W Q2 odpadli również Stroll, Zhou i dwaj kierowcy McLarena – Ricciardo i Norris – u których jednak widać postęp w stosunku do zeszłego wyścigu.

mick

Ogromna kraksa Schumachera – źródło krone.at

Q3: Przez wszystkie treningi i wszystkie sesje kwalifikacyjne Ferrari dominowało na torze, jednak to Sergio Perez zdobywa Pole Position! Meksykanin zaskoczył wszystkich – on sam nie mógł w to uwierzyć. Kto by się spodziewał, że to nie Max Vestappen, a Sergio Perez wykona najszybsze okrążenie w tych kwalifikacjach. Był o 0,025s szybszy od Leclerca. To pierwsze Pole Position tego kierowcy w historii.

Wyniki kwalifikacji – źródło F1

 

Zobacz również: F1 : Vettel nie pojedzie w GP Arabii Saudyjskiej!

Źródło : F1 / Ilustracja wprowadzenia: redbullracing

Redaktor

Fan technologii, gier i F1. Znajdziecie mnie głównie w działach Moto, Gaming i Testy Sprzętu

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?