Humanoidalny robot Tesli już w przyszłym roku?

Według Elona Muska Tesla może rozpocząć produkcję humanoidalnego robota znanego jako Optimus już w przyszłym roku.

„Mamy szansę na rozpoczęcie produkcji pierwszej wersji Optimusa, miejmy nadzieję w przyszłym roku” – powiedział Musk w czwartek na otwarciu nowej montowni pojazdów Tesli w Teksasie. Tesla nie ujawniła jednak jeszcze działającego prototypu robota i nie jest jasne, jak zaawansowany jest Optimus na tym etapie. Musk twierdzi, że Optimus będzie w stanie zrobić wszystko, czego ludzie nie chcą robić. Lub będzie to po prostu dla nich zbyt niebezpieczne.

Jednak wcześniej powiedział, że Tesla zaprojektuje robota tak, aby ludzie mogli przed nim uciec lub go obezwładnić. Kiedy Musk po raz pierwszy zapowiedział robota Tesli, powiedział, że będzie on oparty na tych samych chipach i czujnikach, które samochody tej firmy wykorzystują do samodzielnej jazdy. „Myślę, że (roboty) z biegiem czasu może być bardziej znaczący niż biznes samochodowy” – powiedział Musk. 

Zobacz również: Jak wygląda produkcja samochodu Tesla?

Dane techniczne – źródło: Tesla

Czy jest to rzeczywiście możliwe żeby za rok roboty „żyły wśród nas”? Plany Elona Muska są zaskakująco ambitne. Bylebyśmy nie doczekali robotycznej zagłady ludzkości.

Źródło: cnbc.com / Ilustracja wprowadzenia: governing.com

Redaktor

Fan technologii, gier i F1. Znajdziecie mnie głównie w działach Moto, Gaming i Testy Sprzętu

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?