W jaki sposób Elon Musk stał się najbogatszym człowiekiem na świecie?

„Geniusz, miliarder, playboy, filantrop”. Czy i o Elonie Musku możemy mówić jako o Iron Manie naszych czasów? W jaki sposób Musk stał się najbogatszym człowiekiem świata?

Według jednych wizjoner patrzący w przyszłość, według innych nieco zbyt szalony biznesmen. Jedno jest pewne – Elon Musk przede wszystkim szuka przełomowych odkryć dla ludzkości. Jest on założycielem lub współzałożycielem wielu ogromnych firm takich jak Tesla, SpaceX, The Boring Company, Neuralink, Paypal projektu Starlink, a także od kilku dni jest również właścicielem Twittera.

Zobacz: Elon Musk przejmuje Twittera za ogromne pieniądze!

W jaki sposób Elon Musk wszedł na szczyt?

Elon pochodzi z RPA, jednak po ukończeniu 17. roku życia wyjechał do Kanady do rodziny od strony matki. Po kilku latach pobytu, uzyskał tytuł licencjata w dziedzinie ekonomii na wydziale Wharton Business School. Następnie aplikował na prywatną uczelnię w Stanfordzie, w Dolinie Krzemowej, w Stanach Zjednoczonych, jedną z najbardziej prestiżowych uniwersytetów świata. Co ciekawe uczył się tam tylko… dwa dni! Rzucił studia by rozpocząć własny biznes o nazwie Zip2.

Musk od małego miał smykałkę do komputerów (mając 10 lat nauczył się programować!). Zip2 była firmą zajmującą się oprogramowaniem sieciowym. W jej założeniu pomogła niewielka grupa inwestorów i jak się okazało przedsiębiorstwo miało ogromny przychód. Gigant w tej dziedzinie – Compaq – Zip2 za prawie 350 milionów dolarów, a Musk otrzymał 22 miliony USD za swój siedmioprocentowy udział w sprzedaży.

Mając taki budżet młody milioner nie chciał stać w miejscu. Za 10 milionów dolarów powstał X.com, strona działająca jak bank internetowy, która z czasem zmieniła się w dzisiejszy Paypal. W październiku 2002 r. serwis eBay przejął PayPal za 1,5 mld USD w akcjach, z czego Musk otrzymał aż 165 mln USD!

Musk

Źródło: inc.com

Dysponując takim majątkiem, Elon Musk stworzył kolejne firmy, które są gorącym tematem na każdych serwisach społecznościowych, gazetach, telewizji itp. SpaceX podbija kosmos, a Tesla ze swoimi elektrycznymi samochodami coraz to większą ilość dróg.

Można nie lubić tego gościa, jednak moim skromnym zdaniem, jak pisałem wyżej, Elon Musk jest takim Tonym Starkiem naszych czasów. Jeśli coś ma zrewolucjonizować nasz świat, to czemu nie, nie pozostało nam nic tylko dopingować go w dalszych projektach.

Źródło: opracowanie własne / businessinsider.com.pl / wikipedia.org | Ilustracja wprowadzenia: forbes.com

Redaktor

Fan technologii, gier i F1. Znajdziecie mnie głównie w działach Moto, Gaming i Testy Sprzętu

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?