Wielkie otwarcie Muzeum Przyszłości w Dubaju!

 Pierwsze na świecie Muzeum Przyszłości już otwarte! 22/02/2022 – jakże ciekawa data na początek działalności tak niesamowitego miejsca. Co zobaczymy w tym nietypowym muzeum?

„Aby na nowo wyobrazić sobie przyszłość, musimy być otwarci na nowe możliwości. Dołącz do nas w podróży do roku 2071. Odkrywaj nowe światy i sposoby życia oraz wróć, aby kształtować dzisiejszy świat na lepsze.” – taki opis możemy przeczytać na oficjalnej stronie muzeum.

Muzeum Przyszłości

Muzeum Przyszłości

Muzeum Przyszłości pokaże nam co nas czeka poprzez najróżniejsze wystawy. Będą one zawierać rozwiązania innowacyjne, technologiczne i naukowe, pokazując je w różnych postaciach. Jak możemy wyczytać ze strony muzeum, duża część skupi się na eksploracji i badania wszechświata. Jednak przyszłość nie tylko wiąże się z kosmosem. Będziemy mogli również podziwiać cuda na Ziemi, a wraz z nimi odkryć bibliotekę DNA tysiąca nowych gatunków.

Muzeum Przyszłości

Grafika : grandproperties.ae

W muzeum również znajdzie się strefa dla dzieci nazwana „Future Heros”. Otwarty świat eksploracji i zabawy zachęci dzieci do rozwijania przyszłych umiejętności, które zawsze będą przydatne. Wystawy: Imagine, Design and Build dają dzieciom możliwość zabawy i nauki poprzez działania zachęcające do komunikacji, współpracy i kreatywności.

Z kolei „Tomorrow Today” to stale ewoluująca prezentacja innowacji, które mogą zmienić nasz świat. Wystawa ta będzie stworzona we współpracy z partnerami publicznymi i prywatnymi z całego świata. Celem wystawy będzie pokazanie w  jaki sposób projektanci, badacze i korporacje odpowiadają dziś na nasze najpilniejsze wyzwania.

To jak, kto się wybiera do Dubaju, by przenieść się w przyszłość?

Zobacz również: Nanocząsteczki kukurydzy – droga do zwalczenia nowotworów?

Źródło: museumofthefuture.ae/en / Ilustracja wprowadzenia: dubai-tickets.co

Redaktor

Fan technologii, gier i F1. Znajdziecie mnie głównie w działach Moto, Gaming i Testy Sprzętu

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?