Nowe BMW serii 8 X Jeff Koons 2022 – „dzieło sztuki na czterech kołach”?

Najnowsze BMW serii 8 X Jeff Koons 2022 to limitowana edycja samochodu z nakładem tylko 99 sztuk.  Auto jest wynikiem współpracy z amerykańskim artystą Jeffem Koonsem, najbardziej znanym z kreatywnych przedstawień przedmiotów codziennego użytku.

Tak też i w tym przypadku nie mogło być mniej kreatywniej. BMW serii 8 X Jeff Koons jest już przez wielu określany jako „toczące się dzieło sztuki”. BMW podkreśliło również, że nałożenie lakieru na samochód tego projektu ponad trwa 200 godzin. Tak więc, nawet jeśli lakiernia firmy pracuje na pełnych obrotach, może wykańczać tylko cztery samochody tygodniowo. Mimo ogromnych zmian wizualnych pod maską po staremu – zwykłe BMW 850i xDrive Gran Coupe. BMW jednak nie podało jeszcze ceny swojego nowego „dzieła”.

„Moja edycja BMW serii 8 to mój wymarzony samochód! To dla mnie bardzo szczególne i od dawna chciałem stworzyć specjalną edycję BMW. Jest sportowy i krzykliwy, a także minimalistyczny i koncepcyjny. Nie mogę się doczekać, kiedy będę nim jeździł i mam nadzieję, że ludziom spodoba się Gran Coupe tak samo jak mi. ” – powiedział artysta Jeff Koons.

Zobacz również: Alfa Romeo Tonale – potrzebny powiew świeżości dla marki?

Źródło: autoexpress.co.uk / Ilustracja wprowadzenia: Twitter @BMWUSA Twitter

Redaktor

Fan technologii, gier i F1. Znajdziecie mnie głównie w działach Moto, Gaming i Testy Sprzętu
Kontakt: b.ostrowski@tech-room.pl

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo