REKLAMA

Nowy Nintendo Switch z dużym wyświetlaczem OLED pojawi się w tym roku!

Nintendo odniosło ogromny sukces dzięki konsoli Switch, a w 2019 roku powiększyło ten sukces dzięki Switch Lite. Teraz wygląda na to, że japoński gigant gier idzie na całość, przygotowując zaktualizowaną wersję konsoli z większym wyświetlaczem, informuje Bloomberg.

Nowy Switch, który według niepotwierdzonych źródeł prawdopodobnie zostanie zaprezentowany w okresie wakacyjnym 2021 roku, będzie miał podobno 7-calowy wyświetlacz OLED firmy Samsung. To uczyniłoby go większym niż 6,2-calowy wyświetlacz w standardowym Switchu i znacznie większy niż 5,5-calowy Switch Lite.

REKLAMA

Obie istniejące konsole Switch wykorzystują wyświetlacze LCD, więc aktualizacja OLED oznaczałaby lepszy kontrast dzięki głębszej czerni. W raporcie Boomberga zauważono również, że nowy Switch po zadokowaniu może wyświetlać obraz w rozdzielczości 4K na telewizorze. Jest to zmiana w stosunku do poprzednich raportów, w których znawcy branży powiedzieli, że nowy Switch będzie wyposażony w wyświetlacz 4K.

REKLAMA

Od 2017 roku sprzedano ponad 79 milionów sztuk Nintendo Switch, z czego około 13,5 miliona to konsole Switch Lite. Jedyną konsolą Nintendo, która sprzedała się lepiej, jest Wii, której sprzedaż przekracza 100 milionów. Dla porównania, PlayStation 4 i Xbox One sprzedały się odpowiednio w 114 milionach i szacunkowo 48 milionach sztuk od czasu ich premiery w 2013 roku.

Źródło: cnet

REKLAMA

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

REKLAMA

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo