Nowy Roadster Mercedes-Benz ma odchylany ekran dotykowy

Duże ekrany dotykowe są obecnie powszechne w nowych samochodach, a im większe są te prostokątne ekrany, tym mniej rzeczy można zrobić ze sprzętem, aby naprawdę odróżnić się od konkurencji. Być może właśnie dlatego, w nowym AMG SL Roadster 2022, Mercedes-Benz wyjmuje ekran z deski rozdzielczej, mocuje go do konsoli środkowej i pozwala mu elektronicznie podnosić i opuszczać.

Zgadza się, najnowszy samochód Mercedes-Benz ma odchylany ekran. Firma powiedziała, że ​​zaprojektowała 11,9-calowy ekran dotykowy w orientacji pionowej, aby pomóc w walce z odblaskami – w końcu AMG SL Roadster to kabriolet – ale jest to również wyraźnie błyskotliwa sztuczka salonowa, która wydaje się mówić: „Hej, zrobiliśmy coś różni się od Tesli.”

Zobacz również: BMW Rival Rig – oszałamiający gamingowy fotel dla gracza

Nowy AMG SL Roadster ma również cyfrowy zestaw wskaźników, który różni się nieco od pozostałych. 12,3-calowy ekran za kierownicą jest schowany za „daszkiem”, który według Mercedes-Benz jest „inspirowany lotnictwem”. Zasadniczo jest to ekran osadzony jeszcze głębiej w desce rozdzielczej niż zwykle, co oczywiście pomaga zwalczać odblaski.

Źródło: theverge

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo