REKLAMA

Ożyw swoje książki dzięki nowym czytnikom Kobo Libra Colour i Kobo Clara Colour

Rakuten Kobo przedstawia miłośnikom książek swoje pierwsze w historii kolorowe e-czytniki z technologią E Ink – Kobo Libra Colour i Kobo Clara Colour, które zmieniają dotychczasowe, wyłącznie czarno-białe, cyfrowe doświadczenie czytania, które fani Kobo już znają i kochają.

REKLAMA

Dzięki zoptymalizowanemu przez Kobo kolorowemu wyświetlaczowi E Ink Kaleido™ 3, Kobo Libra Colour i Kobo Clara Colour oferują subtelną paletę, która zachowuje zalety technologii E Ink, przy jednoczesnym zastosowaniu kolorowego wyświetlacza. Dzięki możliwości przechowywania tysięcy książek, długiemu czasowi pracy baterii, całodobowemu dostępowi do księgarni Kobo.com oraz integracji z OverDrive w celu łatwego wypożyczania pozycji bibliotecznych, miłośnicy książek mogą uzupełniać swoje cyfrowe półki gdziekolwiek się znajdują. Nowe e-czytniki są również wyposażone w bezprzewodową technologię Bluetooth®, która ułatwia słuchanie audiobooków Kobo.

“Cieszymy się, że jesteśmy pierwszą globalną platformą ebooków, która oferuje kolorowe czytniki w przystępnej cenie, ożywiając zarówno książki, jak i naszą księgarnię pięknym spektrum łagodnych odcieni. Jest tu wszystko, co kochasz w druku, ze wszystkimi zaletami e-czytania” – powiedział Michael Tamblyn, CEO Rakuten Kobo. “Dla Kobo kolor stanowi sposób na pogłębienie i wzbogacenie wrażeń z czytania, przy jednoczesnym zachowaniu czytelności w świetle dziennym i długiej żywotności baterii, którą tak dobrze zapewniają ekrany E Ink”.

Co więcej, Kobo Libra Colour jest również najbardziej przystępnym cenowo e-czytnikiem z rysikiem Kobo Stylus 2 (sprzedawany oddzielnie), który umożliwia pisanie odręczne w kolorze, zaznaczanie i prowadzenie notatników. Bazując na sukcesie Kobo Sage i Kobo Elipsa 2E, nowy Kobo Libra Colour umożliwia pisanie rysikiem i opatentowane przez Kobo tworzenie adnotacji do ebooków w dowolnym miejscu na naszym popularnym 7-calowym formacie ekranu. Kolorowe podświetlenie dostępne jest również w Kobo Clara Colour, pozwalając na oznaczanie ulubionych fragmentów za dotknięciem palca.

„Aby zapewnić naszym klientom jak najlepsze wrażenia z czytania, niestrudzenie pracowaliśmy nad optymalizacją wyświetlacza Kaleido 3, aby zapewnić najlepsze odwzorowanie kolorów” – powiedział Ramesh Mantha, SVP, Product, Rakuten Kobo. „Wprowadziliśmy technologię kolimowanego oświetlenia przedniego do naszych czytników o rozmiarach 6″ i 7″, aby zapewnić lepszą jakość kolorów, a także udoskonaliliśmy nasze oprogramowanie, aby zautomatyzować regulację kolorów, aby zawsze wyglądały jak najlepiej, bez względu na wyświetlaną zawartość”.

Dopełniając nowe wrażenia z czytania w kolorze, Kobo Libra Colour i Kobo Clara Colour jeszcze bardziej zwiększają zaangażowanie Kobo w zrównoważony rozwój, dodając nowe funkcje ułatwiające naprawę, takie jak prostsza wymiana baterii, a także wykorzystanie przyjaznych dla środowiska tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu i oceanów. Pokrowce SleepCover oferują również nowe kolory, w tym Butter Yellow, Candy Pink i Cayenne Red. Wykonane w pełni z materiałów pochodzących z recyklingu, pokrowce SleepCover oferują feerię barw i przyjazną dla środowiska konstrukcję.

Dla użytkowników Kobo, którzy preferują czytanie w czerni i bieli, Kobo wprowadza Kobo Clara BW, ulepszoną wersję naszego czarno-białego klasycznego 6-calowego e-czytnika, wyposażoną w najnowszy ekran E Ink Carta 1300, ulepszony procesor i więcej pamięci.

Kobo Libra Colour dostępny jest w cenie 999 zł, Kobo Clara Colour w cenie 699 zł, a Kobo Clara BW w cenie 619 zł na www.kobo.com/ereaders i u wybranych sprzedawców detalicznych. Kobo Stylus 2 jest obecnie dostępny w sprzedaży detalicznej w cenie 319 zł. Zamówienia przedpremierowe będą dostępne 10 kwietnia. Urządzenia będą dostępne w sklepach i online od 30 kwietnia 2024 r. w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Holandii, Belgii, Francji, Włoszech, Hiszpanii, Portugalii, Szwecji, Szwajcarii, Australii, Nowej Zelandii, Polsce, Czechach, Rumunii, Singapurze, Malezji, Tajwanie, Hongkongu, Japonii i Turcji.

Poznaj Kobo Libra Colour

7-calowy kolorowy wyświetlacz E Ink Kaleido™ 3: Niekończąca się biblioteka, poznaj nieograniczony notatnik

Podobnie jak Kobo Sage i Kobo Elipsa 2E, Kobo Libra Colour dodaje notatniki, adnotacje do ebooków i jest pierwszym 7-calowym urządzeniem firmy obsługującym Dropbox i Google Drive. Nowy kolorowy wyświetlacz E Ink Kaleido™ 3 z kompatybilnością z Kobo Stylus 2 oznacza, że użytkownicy mogą teraz dodawać adnotacje, organizować swoje myśli i podkreślać inspirujące wersy, a wszystko to w kolorze – zanurzając się głębiej w piśmie, które kochają.

32 GB pamięci i ergonomiczna konstrukcja

Ergonomia i przemyślany design są podstawą nowego czytnika Kobo Libra Colour. Jego unikalna obudowa ma zakrzywioną konstrukcję, która idealnie pasuje do uchwytu czytelnika – z przyciskami przewracania stron i opcją czytania w trybie poziomym. Kobo Libra Colour oferuje 32 GB pamięci* i może pomieścić do 24 000 e-booków lub 150 audiobooków, a jego bateria wystarcza na wiele tygodni*.

*1 GB = 1 miliard bajtów. Zakładając przybliżony rozmiar około 1,3 MB na eBook i średnią długość audiobooka wynoszącą 6,5 godziny z 28,8 MB na godzinę. Część przestrzeni dyskowej jest wykorzystywana przez oprogramowanie.

 ** Pojedyncze ładowanie czytnika eReader wystarcza na 40 dni, przy założeniu 30 minut czytania dziennie z przednim podświetleniem ustawionym na 30% jasności i wyłączonym WiFi oraz Bluetooth®.

Akcesoria do czytania

Notebook SleepCover z uchwytem na Kobo Stylus 2 został zaprojektowany tak, aby robienie notatek w podróży było łatwiejsze niż kiedykolwiek, przechowując Kobo Stylus 2 w wygodnym gnieździe magnetycznym. Kobo Libra Colour budzi się automatycznie po otwarciu pokrywy i przechodzi w stan uśpienia po jej zamknięciu. Pokrowce Notebook SleepCovers są wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu i są dostępne w kolorze czarnym i piaskowo-beżowym w cenie 179 zł.

Dodatkowe pokrowce SleepCovers dla Kobo Libra Colour zostały zaprojektowane z magnesami wewnątrz etui, aby zatrzasnąć je na miejscu bez wysiłku, a także z dwukierunkową podstawką, która utrzymuje czytniki w pozycji pionowej, umożliwiając czytanie bez użycia rąk zarówno w orientacji poziomej, jak i pionowej. Pokrowce SleepCover są wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu i dostępne w trzech odcieniach: czarnym, niebieskim Dusk Blue i żółtym Butter Yellow, a ich cena wynosi 179 zł.

Użytkownicy mogą również chronić swoje Kobo w przystępnej cenie dzięki Basic SleepCover w kolorze Garden Green 139 zł.

Wśród użytkowników Kobo są również osoby, które uwielbiają ozdabiać swoje czytniki naklejkami, kalkomaniami i zdjęciami. Aby pozwolić tej miłości do czytania wybrzmieć, Kobo oferuje teraz przezroczyste etui w cenie 119 zł.

Wszystkie etui SleepCover są sprzedawane oddzielnie.

 Poznaj nową linię e-czytników

 6-calowy kolorowy wyświetlacz E Ink Kaleido™ 3: Noś ze sobą całą swoją bibliotekę i czytaj tygodniami na jednym ładowaniu

Zarówno Kobo Clara Colour, jak i Kobo Clara BW oferują 16 GB pamięci*, aby pomieścić do 12 000 ebooków lub 75 audiobooków Kobo. Jak każdy eReader Kobo, Kobo Clara Colour i Kobo Clara BW posiadają baterię, która wystarcza na wiele tygodni**, więc możesz czytać bez obaw.

* 1GB = 1 miliard bajtów. Zakładając przybliżony rozmiar około 1,3 MB na eBook i średnią długość audiobooka wynoszącą 6,5 godziny z 28,8 MB na godzinę. Część przestrzeni dyskowej jest wykorzystywana przez oprogramowanie.

 **Pojedyncze ładowanie czytnika eReader wystarcza na 53 dni, przy założeniu 30 minut czytania dziennie z przednim podświetleniem ustawionym na 10% jasności i wyłączonym WiFi oraz Bluetooth®.

Akcesoria do czytania

Podobnie jak Kobo Libra Colour, Kobo Clara Colour i Kobo Clara BW’s SleepCovers (139 zł) są również wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu i sprzedawane oddzielnie. Dostępne kolory to Black, Candy Pink, Misty Green i Cayenne Red. W niższej cenie dostępny jest również Basic SleepCover w kolorze Cobalt Blue (90 zł). Kobo oferuje również opcję Clear Case (90 zł) dla spersonalizowanych naklejek i zdjęć.

Więcej informacji o Kobo Libra Colour, Kobo Clara Colour i Kobo Clara BW

Świadomi ekologicznie

Biorąc pod uwagę nieustanne dążenie Kobo do bardziej ekologicznych praktyk, Kobo Libra Colour, Kobo Clara Colour i Kobo Clara BW dołączą do nowej linii e-czytników wykonanych z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu i oceanów. Takie rozwiązanie przyczynia się do odzyskiwania płyt CD i DVD z wysypisk śmieci oraz plastikowych butelek z oceanów. Opakowania urządzeń są również wykonane w 100% z papieru pochodzącego z recyklingu z certyfikatem FSC i są drukowane atramentem sojowym.

Wszystkie trzy nowe urządzenia są naprawialne, dzięki czemu klienci mogą przedłużyć żywotność swojego czytnika i wymienić jego komponenty. Rakuten Kobo współpracuje z iFixit, liderem w dziedzinie możliwości naprawy technologii, aby uruchomić tę nową możliwość dla klientów na całym świecie.

Więcej informacji na temat praktyk zrównoważonego rozwoju Kobo: kobo.com/eco; a więcej o możliwościach naprawy na kobo.com/repairability.

Pełna wodoodporność

 Kobo Libra Colour, Kobo Clara Colour i Kobo Clara BW są w pełni wodoodporne, spełniając wymagania klasy IPX8. Urządzenia mogą wytrzymać do 1 godziny w wodzie o głębokości do 2 metrów.

Czytaj do późna w nocy, wciąż mogąc spokojnie zasnąć

Wszystkie urządzenia oferują funkcje ComfortLight PRO, które można ustawić tak, aby automatycznie redukowały emisję światła niebieskiego w ciągu dnia, dzięki czemu czytelnicy mogą czytać do późna w nocy bez zakłócenia snu. Technologia przedniego podświetlenia kieruje światło na treść strony, a nie na oczy, zapewniając najbardziej komfortowe wrażenia podczas czytania. Dzięki opcjonalnemu trybowi ciemnemu, czytelnicy mają jeszcze więcej sposobów na zmniejszenie zmęczenia oczu.

Więcej sposobów na czytanie

 Podobnie jak wszystkie e-czytniki Kobo, Kobo Libra Colour, Kobo Clara Colour i Kobo Clara BW oferują użytkownikom wiele sposobów czytania. Posiadają wbudowaną e-księgarnię Kobo, dzięki której czytelnicy mogą znaleźć następną książkę w dowolnym momencie, integrację z OverDrive, aby wypożyczać książki z biblioteki w domowym zaciszu, a także obsługę Pocket do czytania zapisanych artykułów online.

REKLAMA
Author avatar

Zastępca redaktora naczelnego
REKLAMA

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo