REKLAMA

Panasonic prezentuje aparaty LUMIX S5IIX i LUMIX S5II

Panasonic prezentuje aparaty systemowe LUMIX S5IIX i LUMIX S5II z hybrydowym systemem AF z detekcją fazy, ulepszoną aktywną stabilizacją obrazu (Active I.S.) oraz nowo opracowany pełnoklatkowy przetwornik CMOS o rozdzielczości 24 megapikseli.

Panasonic z dumą ogłasza dwa przełomowe dodatki do serii aparatów systemowych LUMIX S: elegancki, matowoczarny LUMIX S5IIX i klasycznie stylizowany LUMIX S5II. Dzięki niesamowitej wydajności zarówno w zakresie robienia zdjęć, jak i nagrywania filmów oraz oszałamiającej lekkości i mobilności te aparaty z mocowaniem typu L zostały zaprojektowane tak, aby spełniać wymagania najbardziej ambitnych twórców, a jednocześnie oferować wyjątkowy stosunek jakości do ceny.

REKLAMA

REKLAMA

Oba modele są zbudowane w oparciu o nowo opracowaną pełnoklatkową (35mm) matrycę CMOS o rozdzielczości 24 megapikseli
i silnik przetwarzania obrazu. Matryca obsługuje funkcję autofokusa z hybrydową detekcją fazy, po raz pierwszy w aparatach LUMIX, a nowy mechanizm zapewnia doskonałą jakość obrazu i wysoką szybkość transmisji wideo na poziomie LUMIX S1H.

LUMIX S5IIX będzie dostępny od wiosny 2023 r., natomiast LUMIX S5II od zimy 2023 r. Oba aparaty są kompatybilne z całą istniejącą gamą 14 obiektywów LUMIX S oraz innymi pełnoklatkowymi obiektywami z mocowaniem L-Mount wyprodukowanymi przez partnerów Panasonic z mocowaniem L-Mount.

Wyznaczanie nowych standardów wydajności aparatu LUMIX AF 

Dzięki nowemu mechanizmowi obrazowania opracowanemu w ramach partnerstwa L2 Technology utworzonego przez firmy LEICA i LUMIX oraz nowej 24-megapikselowej matrycy, LUMIX S5II i S5IIX są pierwszymi aparatami LUMIX oferującymi hybrydowy autofokus z detekcją fazy (PDAF).
Aparaty wykorzystują nowy system Phase Hybrid AF, łączący PDAF z Contrast Detect AF. Szybki i niezawodny, zapewniający pomiar w 779 obszarach, nowy system jest w stanie wykrywać obiekty docelowe w trudnych warunkach, takich jak słabe oświetlenie i czy praca pod światło, a po zablokowaniu będzie je śledzić nawet w przypadku innych poruszających się obiektów w kadrze.
Dostępny jest również ciągły AF podczas powiększania1 i mikroregulacja AF.

 

Bogactwo funkcji wideo i opcji nagrywania 

Nowy silnik umożliwia aparatom LUMIX S5IIX i S5II nagrywanie wideo,
w tym wewnętrzne 10-bitowe formaty 4:2:0 6K (3:2) i 5,9K (16:9) przy 30 kl./s oraz 4:2:2 C4K i 4K z prędkością do 60 kl./s, a nowy, niskoprofilowy system odprowadzania ciepła pozwala na nieograniczone czasy nagrywania1 bez zwiększania rozmiaru korpusu aparatu. Aparaty obsługują również nagrywanie HFR (High Frame Rate) z szybkością do 120 kl./s oraz rejestrowanie w zwolnionym i szybkim tempie z szybkością do 180 kl./s.

LUMIX S5IIX umożliwia nagrywanie Apple ProRes w rozdzielczości 5,8K na dysk SSD przez HDMI lub USB oraz nagrywanie ALL-Intra. Dodatkowo S5iiX może obsługiwać wyjście wideo Apple Pro Res RAW do nagrywarki Atomos. Obsługuje również przewodowe i bezprzewodowe przesyłanie strumieniowe IP oraz tethering przez USB.
W obu modelach dostępnych jest wiele profili obrazu, w tym V-Log/V-Gamut z ponad 14 stopniami, a także nowa funkcja LUT w CZASIE RZECZYWISTYM, która umożliwia przesyłanie tabel LUT do gradacji kolorów na kartę SD i bezpośrednie stosowanie ich w aparacie zamiast
w postprodukcji.

W odpowiedzi na prośby profesjonalnych użytkowników dodano takie funkcje, jak Monitor kształtu fali, Wektor oscyloskopu i Wzór zebry, a także takie funkcje, jak Częstotliwość systemowa (24,00 Hz) i Synchro Scan.
Czysty i realistyczny dźwięk 48 kHz/24-bity można nagrywać za pomocą wbudowanego lub zewnętrznego mikrofonu, a nagrywanie w wysokiej rozdzielczości 96 kHz/24 bity jest możliwe za pomocą mikrofonów zewnętrznych i XLR.

Profesjonalne wykonanie zdjęć i filmów 

Dzięki wielu nowym i udoskonalonym funkcjom aparaty LUMIX S5IIX i S5II zapewniają naprawdę zdumiewającą jakość zdjęć i filmów, w tym szybkie zdjęcia seryjne z szybkością do 9 kl./s z migawką mechaniczną i 30 kl./s
z migawką elektroniczną (zdolne do rejestrowania do 300 klatek na sekundę obrazów), 96-megapikselowy tryb wysokiej rozdzielczości (JPEG/RAW) i podwójna natywna czułość ISO, która minimalizuje szumy i pozwala na uzyskanie maksymalnej czułości ISO 51200 (204800 przy ustawieniu rozszerzonym).

Modele LUMIX S5IIX i S5II są również wyposażone w ulepszony system stabilizacji obrazu, który znacznie usprawnia fotografowanie z ręki w różnych warunkach i sytuacjach. Nowy Active I.S. zapewnia również bardzo stabilne nagrywanie wideo poprzez optymalizację korekcji poziomej, pionowej i obrotowej. Kompensując aż 200%2 więcej w porównaniu z konwencjonalną stabilizacją, Active I.S. jest szczególnie skuteczny w tradycyjnie trudnych warunkach fotografowania z ręki, takich jak używanie teleobiektywów lub filmowanie podczas chodzenia.

Doskonała obsługa i opcje obsługi „załogi jednoosobowej”. 

LUMIX S5IIX i S5II zapewniają doskonałe wrażenia podczas fotografowania, umożliwiając twórcom osiąganie doskonałych rezultatów przy minimalnym nakładzie pracy dzięki takim funkcjom, jak blokada AWB, wspomaganie MF (dostępne zarówno podczas filmowania1, jak i fotografowania) oraz nowa funkcja Live Crop, która umożliwia nagrywanie materiału wideo wykorzystując całą powierzchnię matrycy, umożliwiając użytkownikowi późniejsze kadrowanie obrazów 4K i FHD.
Użyteczność jest dodatkowo zwiększona dzięki nowemu, łatwemu w obsłudze 8-kierunkowym joystickowi, rozszerzonemu pokrętłu, 3,0-calowemu monitorowi sterowanemu dotykiem, obracanego pod dowolnym kątem oraz dużemu wizjerowi OLED Live View Finder o rozdzielczości 3 680 000 punktów.

Wiodąca w swojej klasie niezawodność i łączność 

Aparaty są zbudowane zgodnie z solidnymi standardami do użytku w terenie, z przednią i tylną ramą odlewaną ze stopu magnezu oraz konstrukcją odporną na zachlapanie i kurz1.  Łączność została ulepszona w stosunku do modelu LUMIX S5, a modele LUMIX S5IIX i S5II są wyposażone w pełnowymiarowe złącze HDMI typu A i szybkie złącze USB 3.2 Gen 2, a także uchwyt blokady kabla zapobiegający niepożądanemu odłączeniu. Udoskonalono również łączność bezprzewodową, łącząc Wi-Fi 5GHz2 z częstotliwością 2,4GHz, aby zapewnić szybką, stabilną komunikację ze smartfonami i tabletami. Podwójne gniazda na karty SD (oba UHS-II) obsługują nagrywanie z przekazywaniem, nagrywanie kopii zapasowej i nagrywanie z alokacją, a akumulator o dużej pojemności 2200 mAh można ładować przez zasilacz sieciowy lub USB.

Przyszłe aktualizacje oprogramowania sprzętowego i programu LUMIX Pro

Użytkownicy będą mogli jeszcze bardziej zwiększyć wydajność aparatów LUMIX S5IIX i S5II dzięki przyszłej aktualizacji oprogramowania układowego, która doda szereg funkcji, w tym wyjście danych RAW i funkcję Live View Composite.  Więcej informacji na temat aktualizacji zostanie ogłoszonych przed jej wydaniem.  LUMIX S5II i LUMIX S5IIX to produkty kwalifikujące się do programu LUMIX PRO. Program LUMIX PRO ma na celu wspieranie użytkowników LUMIX, gdy najbardziej tego potrzebują, oferując szereg korzyści dostępnych dla członków nie tylko w ich własnych krajach, ale także w krajach, które odwiedzają w celach służbowych. Odwiedź stronę www.lumix-pro.com, aby uzyskać szczegółowe informacje i warunki dotyczące kwalifikujących się poziomów, krajów i produktów.

Źródło: materiały prasowe 

REKLAMA

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

REKLAMA

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo