Peugeot, Le Mans i trzej kierowcy F1

Peugeot już jakiś czas temu poinformowało o powrocie do prestiżowych wyścigów wytrzymałościowych Le Mans 24. Francuski producent dołączy do Le Mans ze swoim hybrydowym hypercarem i imponującymi kierowcami.

Peugeot przygotowuje swój hypercar na następny sezon, 2021 ma być rokiem przygotowań. Producent podał jednak już listę swoich kierowców i jest się czym chwalić. Znaleźli się na niej bowiem sportowcy z imponującymi osiągnięciami. Za kierownicami dwóch samochodów znajdą się: Loic Duval (zwyciężył w Le Mans w 21013 roku z Audi), Mikkel Jensen (zwycięzca LMP3 w 2019 roku), Paul di Resta (były kierowca F1, zwycięzca LMP2 w Le Mans w 2019 roku), Kevin Magnussen (świeżo po startach w F1), Gustavo Menezes (zwycięzca LMP2 w 2016 roku), Jean-Eric Vergne (były kierowca F1, zwycięzca Formuły E w 2018 i 2019 roku). Kierowcą rezerwowym został James Rossiter.

Zobacz również: Mercedes wycofuje ponad 1 milion pojazdów z powodu błędu technicznego

Nie wiemy jeszcze jak kierowcy podzielą się między samochodami, pewnie ten podział nastąpi w trakcie testów. Hypercar Peugeot ma osiągać do 1000 bhp. Jednak ze względu na regulamin serii zostanie ograniczony do maksymalnie 700bhp. Zapowiada się interesująco. Poniżej zdjęcia pojazdu.

Peugeot

fot. media.peugeot-sport.com

Peugeot

fot. media.peugeot-sport.com


Źródło/Ilustracja wprowadzenia: topgear.com/media.peugeot-sport.com

Redaktor

Pasjonatka motoryzacji. W tech-room.pl redaktor działu moto oraz nauka.

Więcej informacji o
, , , ,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo