REKLAMA

Philips OLED+937 i Philips OLED+907 – ruszyła sprzedaż nowych modeli Ambilight TV

Flagowe modele Philips OLED+937 i Philips OLED+907 z tegorocznej oferty marki weszły do szerokiej dystrybucji. Oba telewizory miały swoją światową premierę w Berlinie, natomiast polska publiczność mogła je po raz pierwszy zobaczyć na żywo podczas targów Audio Video Show w Warszawie. Modele OLED+ wyróżniają się systemem audio od Bowers & Wilkins, podświetleniem Ambilight Next Generation oraz wykończeniem materiałami premium.

Marka Philips TV & Sound wystartowała ze sprzedażą swoich najnowszych modeli Ambilight TV z najwyższej linii OLED+. Znakiem rozpoznawczym telewizorów Philips OLED+937 i Philips OLED+907 jest system dźwiękowy od Bowers & Wilkins, nietypowy design oraz materiały premium. Wyjątkowa jakość obrazu i brzmienia oferowana przez Philips OLED+937 została już doceniona przez branżowych ekspertów podczas ostatniej edycji konkursu EISA. 65-calowa wersja tego flagowego modelu zdobyła najwyższe wyróżnienie i tytuł EISA Home Theatre TV of the Year 2022-2023.

REKLAMA

Nowością w modelach na rok 2022 jest najnowszy panel OLED-EX, w którym związki na bazie wodoru zastąpiono bardziej wydajnym i stabilnym deuterem. W ten sposób telewizory generują obraz o 30% jaśniejszy niż w przypadku standardowego ekranu tego typu. Dodatkowo oba flagowce zyskały obsługę IMAX Enhanced: technologia IMAX Digital Media Remastering (DMR) sprawia, że treści w tym standardzie są najwyższej jakości 4K dzięki zaawansowanemu algorytmowi, który usuwa wszelkie niedoskonałości obrazu i wyświetla film dokładnie tak, jak oczekiwał tego jego twórca. DMR wspierany przez procesor Philips P5 AI szóstej generacji optymalizuje wyświetlane treści pod kątem współczynnika proporcji IMAX dla znacznie wyższej jakości i jasności ekranu z certyfikatem IMAX Enhanced.

Philips OLED+937 – obraz i dźwięk w jakości premium

Model Philips OLED+937 z wyświetlaczem 4K Ultra HD zapewnia imponującą jasność maksymalną na poziomie 1300 nitów, która jest efektem unikalnego połączenia ulepszonego procesora obrazu szóstej generacji z najnowszym panelem OLED-EX Royal wyposażonym w specjalną funkcję rozpraszania ciepła. Najnowsza odsłona procesora obrazu Philips P5 AI Dual Engine – oprócz dedykowanych rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji – oferuje też funkcję Advanced HDR, która optymalizuje odtwarzanie treści HDR poprzez mapowanie tonalne klatka po klatce, zamiast uśrednionych wartości scena po scenie. Telewizor obsługuje wszystkie główne formaty HDR: HLG, HDR10+ i Dolby Vision.

System dźwiękowy 5.1.2 od Bowers & Wilkins po raz pierwszy posiada dedykowane głośniki boczne, prawe i lewe, dzięki czemu możliwe jest stworzenie unikalnego brzmienia o mocy zwiększonej do 95W. Rozwiązanie to zapewnia pełen detali dźwięk 3D, który wypełnia całe pomieszczenie i zapewnia bardzo realistyczne efekty. Charakterystyczna konstrukcja głośnika wysokotonowego z tytanową kopułką zapewnia nieskazitelną czystość dialogów i wokali, natomiast przetwornik basowy 100 x 65 mm zapewnia głębokie niskie tony. Całość uzupełnia obsługa formatu Dolby Atmos dla jeszcze lepszych wrażeń podczas domowych seansów.

Philips OLED+937 to jeden z pierwszych modeli w ofercie marki wyposażonych w technologię Ambilight Next Generation. System zamiast dzielić na grupy tylne diody LED odpowiadające za generowanie poświaty, umożliwia indywidualne sterowanie każdą z nich. Dzięki temu czterostronny Ambilight oferuje szerszą gamę barw, a tym samym precyzyjniej dopasowuje podświetlenie do kolorów prezentowanych na ekranie. W ten sposób wrażenie obrazu wychodzącego poza granice ekranu jest spotęgowane i bardziej realistyczne.

Dodatkowym nowym rozwiązaniem jest domyślnie zainstalowana aplikacja Ambilight Aurora, czyli galeria grafik i filmów. W momencie gdy nie korzystamy z telewizora, pozwala ona zamienić urządzenie w ruchomy obraz płynnie wychodzący poza ramy ekranu. Użytkownicy mogą wybierać spośród animacji dobranych tak, aby pasowały do różnego charakteru wnętrz i w pełni prezentowały możliwości Ambilight TV.

Philips OLED+937 wyposażono w panel z odświeżaniem 120Hz oraz rozwiązania dedykowane graczom: funkcje G-sync i Free-sync Premium, specjalny pasek umożliwiający łatwą konfigurację ustawień gier oraz nową funkcję VRR Shadow Enhancer stworzoną w celu optymalizacji wydajności gier w stosunku do częstotliwości odświeżania panelu. Całość pracuje na dostosowanym systemie operacyjnym Android TV w wersji 11.

Pod względem wzornictwa Philips OLED+937 wyróżnia się węższą metalową ramką na dole, co zapewnia lepszy efekt podświetlenia Ambilight. Obudowa głośnika jest zintegrowana z podstawą telewizora, tworząc stabilną nogę centralną. W tegorocznej odsłonie modelu belka dźwiękowa została powleczona tkaniną Kvadrat Audiomix zarówno na górnej ściance, jak i od przodu. Po bokach głośnika znajdują się specjalnie perforowane maskownice z satynowego metalu.

Nowy pilot wyposażono w żyroskop, dzięki czemu podświetlenie przycisków jest aktywowane ruchem. Całość wyróżnia się wysokiej klasy metalizowanym wykończeniem oraz przyjemną w dotyku naturalną skórą Muirhead, która pokrywa boki i tył pilota. Dodatkowo pilot pozwala na sterowanie głosowe uruchamiane jednym dedykowanym przyciskiem, który wywołuje zainstalowanego Asystenta Google. Telewizor współpracuje również z Alexą.

REKLAMA

Philips OLED+907 – idealne połączenie obrazu i dźwięku

Philips OLED+907 to kontynuacja popularnego wśród klientów modelu Philips OLED+903, który w tegorocznej generacji oprócz wielu udoskonaleń zyskał zintegrowany system dźwiękowy od Bowers & Wilkins.

Wyjątkową jakość wyświetlanych treści zapewnia połączenie wspieranego sztuczną inteligencją procesora obrazu Philips P5 AI szóstej generacji z najnowszym panelem OLED-EX ze zintegrowanym radiatorem. Dzięki temu ekran generuje jasność maksymalną na poziomie 1300 nitów (w rozmiarach 55’’ i 65’’). Zastosowany algorytm SI przetwarza obraz w taki sposób, aby odwzorować wszystkie detale, odpowiedni kontrast, bogate kolory i płynny ruch. Seanse w iście kinowej jakości zapewnia obsługa wszystkich głównych formatów HDR: HLG, HDR10+ oraz Dolby Vision.

Philips OLED+907 może pochwalić się również niespotykaną jakością dźwięku dzięki systemowi audio 3.1 o mocy 80 W od Bowers & Wilkins. Wyjątkowo szeroką scenę brzmienia z bardzo wyraźnymi dialogami zapewnia sześć głośników w dedykowanym układzie: lewy, środek, prawy (LCR), które zostały skierowane wprost na osoby siedzące przed telewizorem. Głęboki i dokładny bas to zasługa dużego, zamontowanego z tyłu subwoofera wspieranego przez cztery pasywne radiatory.

Philips OLED+907 również został wyposażony w technologię Ambilight Next Generation, która umożliwia indywidualne sterowanie każdą z tylnych diod LED odpowiadających za generowanie poświaty. Dzięki temu Ambilight – tutaj w wersji trójstronnej – oferuje szerszą gamę barw i precyzyjniej dopasowuje się do kolorów obrazu prezentowanego na ekranie. W tym modelu także wprowadzono nowe rozwiązanie w postaci Ambilight Aurora, czyli galerię zainstalowanych fabrycznie grafik i filmów, które zamieniają telewizor w statyczny lub ruchomy obraz będący wyjątkowym elementem wystroju pomieszczenia.

Model Philips OLED+907 oferuje rozwiązania specjalnie dla fanów gamingu: pasek umożliwiający łatwą konfigurację ustawień gier oraz funkcje G-sync i Free-sync Premium, zapewniając odtwarzanie 4K 120Hz VRR w pełnej rozdzielczości w trybie monitora. Całość pracuje na dostosowanym systemie operacyjnym Android TV w wersji 11.

Pod względem designu telewizor wyróżnia się minimalistyczną i centralnie osadzoną obrotową podstawą wykonaną z metalu i wykończoną w satynowym chromie. Zastosowanie jeszcze węższej ramki sprawia, że granica pomiędzy wyświetlanym obrazem a podświetleniem Ambilight stała się niemal niewidoczna. Dyskretna obudowa systemu audio od Bowers & Wilkins, która biegnie przez całą szerokość ekranu, została wykończona tkaniną Kvadrat Audiomix.

Nowy pilot wyposażono w żyroskop, dzięki czemu podświetlenie przycisków jest aktywowane ruchem. Całość wyróżnia się wysokiej klasy metalizowanym wykończeniem oraz przyjemną w dotyku naturalną skórą Muirhead, która pokrywa boki i tył pilota. Dodatkowo pilot pozwala na sterowanie głosowe uruchamiane jednym dedykowanym przyciskiem, który wywołuje zainstalowanego Asystenta Google. Telewizor współpracuje również z Alexą.

REKLAMA
Author avatar

Zastępca redaktora naczelnego
Więcej informacji o

Dodaj komentarz

REKLAMA

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo