Play i Samsung przeprowadzą w Polsce testy 4G i 5G, aby w pełni wykorzystać możliwości sieci nowych generacji

Play i Samsung przeprowadzą w Polsce testy 4G i 5G, aby w pełni wykorzystać możliwości sieci nowych generacji

Wiodący operator komórkowy w Polsce kontynuuje dynamiczny rozwój infrastruktury sieciowej i we współpracy z firmą Samsung testować będzie rozwiązania, które pozwolą uzyskać jeszcze większą przepustowość sieci oraz wydajność stacji bazowych. Testy rozpoczną się w II kwartale bieżącego roku i obejmą także sprawdzenie kompatybilności standardów 2G i 3G z najnowszymi technologiami, które są obecnie dostępne na rynku.

Play korzysta z innowacyjnych rozwiązań oferowanych przez różnych dostawców sprzętu infrastruktury telekomunikacyjnej, aby osiągać jeszcze lepsze parametry sieci i zapewniać najlepszą jakość usług swoim klientom. Dlatego we współpracy z firmą Samsung, jednym z czołowych dostawców kompleksowych rozwiązań sieciowych, wspólnie przeprowadzą testy sieci mobilnej czwartej i piątej generacji. Podczas badań laboratoryjnych oraz testów komercyjnych, które zostaną przeprowadzone w Warszawie, firmy wspólnie sprawdzą możliwości oraz wydajność najnowszych rozwiązań sieciowych.

– W Play jesteśmy otwarci na innowacyjne technologie proponowane przez naszych partnerów. Współpraca z firmą Samsung to kolejna inicjatywa, która pozwala nam wybierać rozwiązania najlepsze dla rozwoju naszej sieci. To właśnie jej rozbudowa i modernizacja bezpośrednio przekładają się na komfort naszych klientów. – powiedział Michał Ziółkowski, Członek Zarządu i Dyrektor ds. Technicznych Play.

W ramach współpracy, Samsung dostarczy swoje najnowsze rozwiązania – stacje bazowe obsługujące technologie 4G i 5G Massive MIMO funkcjonujące w niskim i średnim paśmie. Oferowane rozwiązanie dzięki obsługiwaniu technologii 4G i 5G przy użyciu jednego urządzenia, umożliwia osiągnięcie większej przepustowości i większej elastyczności w zarządzaniu siecią. Jest to kolejna z inicjatyw podjętych przez operatora w celu rozwijania zaawansowanych technologicznie rozwiązań i wykorzystania potencjału sieci 5G.

– Firma Samsung cieszy się z zarówno ze współpracy z Play przy świadczeniu usług 5G, jak i z szansy na zademonstrowanie swoich możliwości sieciowych w Polsce. Testy będą znaczącym kamieniem milowym dla wspólnych wysiłków obu firm w tym kraju – powiedział Thomas Riedel, Dyrektor Europejskiej Dywizji Rozwiązań Sieciowych w Samsung Electronics – Wykorzystując nasze zaawansowane rozwiązania 5G i czołową pozycję techniczną, będziemy dalej poszerzać zakres działań realizowanych we współpracy z najważniejszymi operatorami, takimi jak Play, na całym świecie i w Europie w calu zapewnienia użytkownikom 5G nowego poziomu usług.

Play to operator najszybciej rozwijającej się sieci w kraju liczącej ponad 8800 stacji bazowych na koniec 2020 roku. Dzięki innowacyjnemu podejściu i skutecznej strategii pokrywa zasięgiem 99% populacji kraju, zapewniając dostęp do usług telekomunikacyjnych ponad 15 milionom Polaków.

Author avatar

Zastępca redaktora naczelnego
Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo