REKLAMA

Playstation oficjalnie prezentuje buty PS5 x Nike

Nike, Sony oraz koszykarz Paul George współpracowali przy parze butów PG 5, z pomocą projektanta PS5 Yujina Morisawy. Według Sony „kolory buta są silnie inspirowane wzornictwem PS5” z charakterystycznymi dla PlayStation kształtami koła, kwadratu, krzyża i trójkąta wplecionymi w materiały, takie jak kontroler DualSense. Na języku prawego buta znajduje się również logo PlayStation, a na lewym języku logo PG Paula George’a.

Premiera ma miejsce nieco ponad dwa lata po ostatniej współpracy Nike i PlayStation przy sneakersach, PG 2.5, która czerpała inspirację z projektu oryginalnej konsoli PlayStation. Na początku tego roku obie firmy pracowały razem nad PG2, które były inspirowane PS4.

REKLAMA
picpicpic

Buty PG 5 trafią do sprzedaży w „wybranych regionach” 14 maja w cenie 120 USD, jak podaje strona Nike. Nie wiadomo, ile par wypuści Nike, ale biorąc pod uwagę, jak ograniczona była poprzednia seria sneakersów PlayStation, spodziewamy się, że szybko się one wyprzedadzą i będą ogromną gratką dla kolekcjonerów oraz ich cena na rynku wtórnym będzie dość wysoka. 

Źródło: theverge 

REKLAMA

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Dodaj komentarz

REKLAMA

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo