REKLAMA

Polska premiera najnowszej generacji laptopów MSI z NVIDIA GeForce RTX 40 i 13 generacją procesorów Intel Raptor Lake

W czwartek, 2 lutego, w Warszawie odbyła się polska premiera najnowszych laptopów MSI wyposażonych w karty graficzne NVIDIA GeForce RTX z serii 40 i procesory Intel Core HX 13. generacji.  Goście mogli wysłuchać paneli prowadzonych przez przedstawicieli MSI i NVIDIA oraz zadawać pytania podczas sesji Q&A. Jednym z punktów programu, byla możliwość sprawdzenia działania gier zainstalowanych na najnowszym modelu laptopa,  Titan GT77 HX 13V.

W tym celu zorganizowano specjalne gamingowe stanowisko, wyposażone najnowsze akcesoria MSI – fotele, myszki, słuchawki, mikrofony oraz kontrolery. Uczestnicy premiery wzięli udział również w licznych atrakcjach przygotowanych przez organizatorów, a całe wydarzenie było doskonałą okazją do integracji.

REKLAMA

Nowe laptopy MSI wyróżniają się kartami graficznymi NVIDIA GeForce RTX serii 40, które są oparte na bardzo wydajnej architekturze Ada Lovelace. Jej zastostosowanie bezpośrednio wpływa na wzrost wydajności i sprawności energetycznej. Wyposażenie modeli MSI w najnowsze karty graficzne NVIDIA pozwala także na dostęp do NVIDIA DLSS 3 oraz piątej  generacji technik Max-Q. Gracze zyskują nawet czterokrotnie wyższą wydajność w produkcjach klasy AAA i możliwość streamowania w 4K przy 60 FPS z kodowaniem AV1 w aplikacji Discord. Pracujący z grafiką, wideo czy projektowaniem również odczują znaczne usprawnienie swojej pracy, dzięki przyśpieszeniu oferowanemu przez ekosystem NVIDIA Studio, współpracujący z ponad 110 najpopularniejszymi aplikacjami kreatywnymi. Do dyspozycji twórców dostępna jest m.in. platforma NVIDIA Omniverse, która umożliwia kreowanie fotorealistycznych wirtualnych trójwymiarowych światów.

Nowa seria Stealth

Podczas polskiej premiery MSI zaprezentowało nowe modele laptopów z serii Stealth 16 Studio i Stealth 14 Studio – zdobywców nagrody CES 2023. Te dwa nowe notebooki charakteryzują się przyciągającym wzrok designem i nowatorską kolorystyką Pure White i Star Blue. Maszyny wyposażono w wykonaną z magnezowo-aluminiowego stopu obudowę, która została stworzona tak, by nie zostawały na niej odciski palców. Stealth 16 Studio waży poniżej 2 kg i ma mniej niż 2 cm grubości. Dotychczas jest to najsmuklejszy laptop gamingowy z oferty MSI.

Stealth 14 Studio pochwalić się może systemem chłodzenia MSI Vapor Chamber, co pozwala na szybkie obniżenie temperatury pracy podzespołów. System ten pokrywa blisko połowę płyty głównej. Korzystając z tego notebooka, użytkownik może cieszyć się nie tylko imponującą rozgrywką, ale również  skutecznie zająć się wielozadaniową pracą w podróży.

MSI Stealth 16 Studio A13V

Ekstremalna wydajność serii Titan GT / Raider GE

Wielokrotnie nagradzany Titan GT77 HX wyposażony jest w najpotężniejszą mobilną kartę graficzną z serii GeForce RTX 4090 oraz procesor Intel Core i9-13980H. Wyjątkowa technologia MSI OverBoost Ultra sprawia, że łączny pobór mocy dla procesora i układu graficznego może wynosić maksymalnie 250W. Dodatkowo, umożliwia pracę wszystkim 8 rdzeniom typu P-Core z częstotliwością 5,2 GHz. Warto nadmienić, iż  Titan GT77 HX został zaopatrzony w nowy ekran z najwyższej półki: 17-calowy MiniLED o rozdzielczości 4K/144Hz.

MSI Raider GE78 HX 13V

Laptopy z serii Raider GE wyposażone są w całkowicie nowe obudowy, których stylistyka zainspirowana została sportowymi samochodami o aerodynamicznych kształtach. Ulepszona, matrycowa listwa podświetlenia sprawia, że nowy Raider GE nie tylko się wyróżnia na tle innych laptopów, ale wygląda również dużo bardziej elegancko. Raider GE78 HX występuje w specyfikacjach od NVIDIA GeForce RTX 4070 do NVIDIA GeForce RTX 4090, wraz z procesorami Intel Core i7 oraz i9.

Warto podkreślić, że inżynierowie z MSI zaimplementowali w specjalnej edycji laptopów z serii Raider GE78 HX innowacyjny Smart TouchPad. Umieszcza on najczęściej używane klawisze funkcyjne na touchpadzie, a także obsługuje spersonalizowane polecenia.

Cyborg: nowa opcja w codziennym gamingu

MSI ma przyjemność przedstawić zupełnie nowy model laptopa, który przeznaczony jest do codziennych rozgrywek. Cyborg 15, bo o nim mowa, charakteryzuje się estetyczną, półprzezroczystą obudową z włókna szklanego, przez którą można zobaczyć znajdujące się wewnątrz niego podzespoły. Waga tego laptopa nie przekracza 2 kilogramów. Oprócz tego, Cyborg 15 wyróżnia się przyciągającą wzrok, zainspirowaną stylistyką sci-fi z futurystycznym wyglądem, najnowszą grafiką NVIDIA GeForce RTX 4060 lub NVIDIA GeForce RTX 4050 i procesorami Intel Core i7 oraz i5 12. generacji

MSI Cyborg 15 A12VE

Seria Creator Z: Najpotężniejszy laptop dla twórców

Najnowszy Creator Z17 HX Studio wyposażony jest w system chłodzenia Vapor Chamber Cooler, który jest w stanie uwolnić maksymalną moc drzemiąca kartach graficznych NVIDIA z serii RTX 40 oraz 13. generacji procesorach z serii Intel HX.

Wielokrotnie nagradzany rysik MSI Pen 2 wykorzystuje najnowszą technologię MPP2.6, która pozwala na znacznie bardziej wygodną i szybszą pracę. Co więcej, rysik MSI Pen 2 można stosować jako tradycyjny długopis i pisać nim na papierowej kartce.

Nowa seria Prestige

MSI zapowiada również całkowicie nowy, niewiarygodnie smukły i lekki model laptopa Prestige 13 Evo. Jego ciężar nie przekracza 1 kg. Zostało to osiągnięte dzięki obudowie ze stopu magnezowo-aluminiowego, oraz wpływa na lepsze odprowadzenie ciepła, dużą wytrzymałość konstrukcji, a także mniejsze zakłócenia elektromagnetyczne.  Notebook wyposażony jest w akumulator o pojemności 75Whrs, który pozwala długotrwałą pracę. Jest to doskonały sprzęt do wykorzystania podczas długich spotkań lub na czas podróży. Na uwagę zasługuje funkcja natychmiastowego wybudzania się oraz preinstalowany Tobii aware. Oprogramowanie to jest odpowiedzialne za zamazywanie ekranu, gdy użytkownik nie patrzy na niego lub odchodzi od komputera, a staje się czytelny tylko w przypadku aktywności i właściwej pozycji użytkownika przed monitorem. Posiada również funkcję wykrywania podglądaczy za naszymi plecami.

MSI Prestige 13 Evo A13M

W sprzedaży dostępny będzie również 16-calowy model Prestige 16 Studio wyposażony w mobilną kartę graficzną GeForce z serii RTX 40. Co więcej, zgodność z platformą NVIDIA Studio daje gwarancję jeszcze lepszej produktywności i niezwykłej wydajności.

Seria Modern została odświeżona również dzięki nowym wersjom kolorystycznym Star Blue i Beige Rose. Kolory te z pewnością sprostają wszystkim najnowszym trendom w modzie. Najnowsze laptopy z rodziny Business and Productivity spełniają nie tylko najróżnorodniejsze wymagania użytkowników, ale pomagają też wyróżnić się im w tłumie podczas codziennej pracy.

REKLAMA
Author avatar

Zastępca redaktora naczelnego
Więcej informacji o

Dodaj komentarz

REKLAMA

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo