REKLAMA

Projektor Epson EH-TW6250 – jak stworzyć budżetowe kino domowe 4K?

Kino domowe to rzecz o której wielu marzy. Niektórzy kupują możliwie największe (i najdroższe) telewizory, inni stawiają  na z projektory, które też mogą sporo kosztować. I to Ci drudzy najprawdopodobniej najszybciej osiągną upragniony efekt. Czy jednak musi być to aż tak kosztowne? Dzisiejszy bohater pokazuje, że nie jest to reguła.

REKLAMA

Obraz jak żywy

Projektor Epson EH-TW6250 dzięki systemowi 3LCD wyświetla bardzo wyraźny obraz w jakości 4K. Wykorzystano tutaj autorską technologię „dublowania” poszczególnych pikseli obrazu i wyświetlania ich z lekkim przesunięciem względem siebie, co pozwala na uzyskanie podwojonej jakości. Bez udziału kosztownych podzespołów, matryca Full HD wyświetla treści 4K bez utraty jakości, uzyskując miłą dla oka biel i wysoki kontrast. Dzięki temu drugiemu możemy wyświetlać obraz nawet na ścianach o odcieniach innych niż biały. Sam byłem zdziwiony jak to dobrze wygląda, nawet na ciemniejszej farbie.

Interesujące są również pokrętła ustawień, a konkretniej ich ilość. Mamy bowiem ostrość, zoom, korekcję i wysokość. Z tego ostatniego korzystałem równie często, co z pozostałych, a nie jest aż tak bardzo popularne w innych modelach. Ich obecność również wyróżnia ten produkt. Dlatego choć sam projektor nie jest wyposażony w automatyczne ustawianie obrazu, nie ma to istotnego znaczenia – po ustawieniu go w nowym miejscu skonfigurujemy go błyskawicznie.

pic

Niestraszne światło dnia

Inną ważna zaletą tego projektora jest jego jasność. W połączeniu ze wspominanym wysokim kontrastem pozwala na oglądanie materiałów przy zapalonym świetle, a nawet w dzień. Jest to idealne rozwiązanie dla kinomanów (bądź graczy) którzy nie mają cierpliwości na tyle, aby czekać do wieczora (nie mając pokoju z możliwością mocnego zaciemnienia ). Wspomniany duet jasności i kontrastu pozwala również na ustawienie stosunkowo dużego obrazu. Materiały zachowywały odpowiednią jakość nawet przy szerokości zbliżonej do czterech metrów. Robi to wrażenie i na pewno stanowi element wyróżniający wśród konkurencji.

Zobacz również: Recenzja nowego projektora Sony VPL-XW5000ES

Przyjemny głos

Miłym dodatkiem w tym projektorze jest wbudowany głośnik. Jakość dźwięku i głośność jest odpowiednia i wyjątkowo dobra. Może on ratować nas w sytuacjach w których nie mamy dostępu do zewnętrznych urządzeń. Zgrywa on siebie bardzo dobrze z jakością samego projektora i jego możliwościami.

Wygoda bez kabli

Projektor jest wyposażony w system Android TV z dostępem do najważniejszych aplikacji. Dzięki temu jest de facto samodzielnym urządzeniem  – bez podłączania komputera czy innego zewnętrznego źródła możemy się cieszyć dostępem do platform VOD i nie tylko. Dzięki pilotowi obecnemu w zestawie możemy bardzo wygodnie nawigować przez menu i szukać produkcji na wieczór. Dzisiejszy bohater, poza łącznością bezprzewodową, jest też wyposażony w dwa wejścia HDMI (jedno ukryte) i wyjście audio. Dla niektórych może być to mało, ale – właśnie dzięki wbudowanym WiFi i Android TV – dla mnie osobiście w zupełności wystarczało.


Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

REKLAMA

Absolwent szkoły muzycznej I stopnia. Miłośnik kina i szeroko rozumianej popkultury. Zawodnik footballu amerykańskiego, a także Mistrz Polski Juniorów w tej dyscyplinie.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

REKLAMA

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo