Recenzja laptopa Lenovo Legion 7 16ACHg6. Idealny gamingowy sprzęt?

Legion 7 wyposażono w bardzo wydajne podzespoły. Procesory i karty graficzne zapewniają płynność animacji, która następnie wyświetla się na opcjonalnej matrycy o wysokiej częstotliwości odświeżania. Całość chłodzi zaawansowany układ odprowadzania ciepła, który zapobiegnie spowolnieniu związanemu z przegrzewaniem. Laptop posiada także łatwe do spersonalizowania elementy, jak podświetlenie klawiatury, otworów wentylacyjnych i przedniej części obudowy. Pozwala to nadać komputerowi indywidualnego stylu, odpowiadającemu gustom jego użytkownika.

Po pierwsze – parametry techniczne.

Ekran – 16 cali, 2560 x 1600 pikseli 165 Hz
Procesor  – AMD Ryzen™ 7 5800H 3,2 – 4,4 GHz
Pamięć  – 16 GB DDR4 3200 MHz RAM
Dysk –  1 TB SSD
Grafika –  NVIDIA® GeForce RTX™ 3080 + AMD Radeon™ Graphics
System operacyjny – Windows 11 Home Edition

Design – czyli ważna sprawa dla fanów gamingowego sprzętu

Co tu wiele mówić, Legion 7 jest po prostu świetnie wyglądającym komputerem, z lekkim pazurem. Wszystko w gamingowym stylu, świetne ledowe oświetlenie zarówno na klawiaturze, jak i w tylnych elementach chłodzenia. Warto wspomnieć, że mimo tego zachowuje on klasę i elegancję. Dodatkowo metaliczny kolor, który nadaje mu sporo klasy.

Obraz i kolory

Ekran laptopa Lenovo Legion 7 6 generacji (16″ AMD) wyświetla płynny obraz z częstotliwością odświeżania do 165 Hz, obsługuje technologie NVIDIA® G-SYNC oraz AMD FreeSync™ i reaguje w czasie krótszym niż 3 ms przy użyciu funkcji OverDrive. Szczegółowość w poszczególnych grach nie zaskoczyła mnie, tego się spodziewałem po laptopie na tak wysokim poziomie, jak Legion 7. Wszelkie nowinki technologiczne, które zostały w nim zastosowane w pełni spełniły pokładane w nim oczekiwania. Oczy sie nie męczą, mimo tego, że 16′ to jednak nie ekran, jaki każdy gracz może sobie życzyć.

Wrażenia z rozgrywki

Nie zaskoczyłem się Legionem 7. Zagrałem w nim najmocniejsze tytuły, zaczynając od God of War, a kończąc na Far Cry 6, gdyż trafiłem idealnie na darmowy weekend z grą. Laptop trzyma temperatury, nie jest zabójczo głośny i sprawa mnóstwo zabawy. Wszelkie ustawienia na ultra to zdecydowanie nie problem. Bawiłem się grając, a przy tym cieszyłem oko niesamowitymi efektami wyświetlanymi na 16 calowym ekranie. Dodatkowo klawisze o wygodnym układzie mają też podświetlenie Corsair® iCUE w 16 milionach kolorów, a trackpad jest o 23% większy niż w modelu poprzedniej generacji.

Ostateczne podsumowanie okiem gracza

Moim zdaniem laptop zdecydowanie nie będzie przeznaczony do lwiej części fanów tego typu sprzętów. Cena, wynosząca ponad 8000zł na pewno jest zaporowa, jednak, co warto zaznaczyć, Lenovo Legion 7 zaskoczył mnie w każdym calu. Każda rozgrywka czy napisany artykuł to czysta przyjemność podczas korzystania. Oczywiście cena jak wspominałem może być minusem, jednak jeśli już zdecydujemy się na zakup gamingowego laptopa to musimy się liczyć z tym, że trzeba będzie trochę na niego wydać. Legion 7 zdecydowany godny mojego polecenia.

Pasjonat gamingu i nowinek technologicznych.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo