Recenzja SPC Gear GK630 TKL Onyx White – ładniejszej nie znajdziesz!

Dokładnie dwa lata temu miałem przyjemność testować bardzo dobrze przyjętą przez wielu graczy klawiaturę SPC Gear GK530 TKL – była to wtedy jedna z najlepszych klawiatur w swojej półce cenowej. Czy GK630 TKL Onyx White spełnia wymagania dość wymagającego aktualnie rynku? Zapraszam do recenzji!

Desing

Design samej bryły klawiatury porównując do swojego poprzednika nie zmienił się bardzo mocno, lecz wprowadzone zmiany zdecydowanie odświeżyły jej wygląd i nie jest już on taki „toporny”. Co by jednak nie mówić o wyglądzie to wersja Onyx White totalnie robi robotę! Nie byłem nigdy fanem białych wersji kolorystycznych peryferia komputerowych ale SPC udowodniło, że nie tylko damskiej części gamingowego świata może się spodobać ich linia Onyx White. Tak jak u poprzednika , tak też tutaj należy podkreślić wyraźnie – GK630 TKL jest klawiaturą solidną przez duże S i takie właśnie jest pierwsze wrażenie od razu po wyjęciu jej z opakowania producenta. Zastosowane keycapy w wersji „pudding” nie tylko fenomenalnie wyglądają ale również dają podczas pisania czy też rozgrywek poczucie stabilności i palce nie ześlizgują się z przełączników jak to niekiedy bywa przy zastosowaniu słabszej jakości plastiku.

Zobacz również: Telewizory Samsung – sprawdź czy Twój obsługuje DVB-T2

W praktyce

W naszym testowym egzmeplarzu zostały zastosowane przełączniki Kailih Brown (jest to odpowiednik renomowanych Cherry MX) i sprawują się bez zarzutów. Przełączniki Brown cechują się o wiele „dyskretniejszy” działaniem w przeciwieństwie do znacznie głośniejszych niebieskich i jeżeli nie jesteście fanami charakterystycznego „klikania” to polecam wybierać między przełącznikami Red albo Brown, które są do wyboru w GK630. Producent deklaruje żywotność na poziomie 50 milionów kliknięć – niestety pomimo chęci ciężko byłoby ten parametr sprawdzić :).


Często pomijany przez kupujących parametr to tzw. Anit-ghosting – w praktyce oznacza to ile wciśniętych klawiszy jest w stanie zarejestrować – tutaj otrzymujemy pełny anti-ghosting czyli możemy nacisnąć jednocześnie wszystkie klawisze i zostanie to zdarzenie zarejestrowane. Nie jest to taki oczywisty parametr w sprzęcie w tym przedziale cenowym.


Producent przygotował 18 predefiniowanych stylów podświetlenia RGB, którym możemy sterować z poziomu klawiatury używając specjalnych skrótów lub poprzez specjalnie przygotowane oprogramowanie SPC. W tym właśnie programie możemy dowolnie zaprojektować nasze podświetlenie oraz przypisać makra. Funkcji i opcji jest na prawdę ogrom i każdy tutaj znajdzie coś dla siebie.


Miłym zaskoczeniem jest odpinany kabel zasilający USB-C, który jeszcze niedawno był zarezerwowany dla klawiatur z najwyższej półki. Od dołu klawiatury znajdziemy specjalnie poprowadzone kanaliki, którymi możemy dowolnie wypuścić kabel. Oprócz tego są dwustopniowe nóżki do regulacji pochylenia oraz przyrząd do wyjmowania klawiszy.

Podsumowanie

SPC Gear GK630 TKL Onyx White to bez wątpienia najładniejsza klawiatura jaka gościła u mnie na biurku. Biorąc pod uwagę cenę oraz wszystko co za nią dostajemy, jest to na pewno klawiatura obok której ciężko przejść obojętnie.

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo