REKLAMA

Recenzja XPG Primer – rozsądna myszka w przystępnej cenie

Myszka gamingowa XPG Primer to kolejny krok marki ADATA w kierunku oferowania bardzo wydajnego sprzętu dla graczy. W naszej recenzji postaram się sprawdzić czy Tajwański producent jest w stanie dorównać liderom tej branży czy może już to zrobił.

Design i jakość wykonania

Myszka XPG Primer posiada bardzo atrakcyjny design, z geometrycznymi kształtami i futurystycznym wyglądem. Podświetlenie RGB nadaje jej typowo gamingowego charakteru. Jakość wykonania myszki jest bardzo wysoka, a materiały użyte do jej produkcji są trwałe i solidne. Gumowane elementy na bokach myszki zapewniają pewny chwyt, co pozwala na lepszą kontrolę ruchów podczas wielogodzinnych rozgrywek.

REKLAMA

REKLAMA

Specyfikacja

Pod względem specyfikacji Primer wypada bardzo dobrze i spokojnie może konkurować z innymi myszkami dostępnymi w tej samej kategorii. Bezapelacyjnie najmocniejszą cechą jest zastosowany tutaj sensor PixArt PMW3360, dzięki czemu oferuje imponującą wartość 12 000 DPI oraz częstotliwością odświeżania do 1000 Hz. Aby ustawić DPI XPG Primer, na górze myszy znajduje się do tego dedykowany przycisk, jednak musimy polegać na wstępnie ustawionych ustawieniach. Nie dostajemy niestety takiej opcji w oprogramowaniu XPG PRIME, dlatego do wyboru mamy sześć opcji – 400/800/1600/3200/6400/12000 dpi.

Do podłączenia interfejsu otrzymujemy zwykłe USB typu A z przewodem o długości 1,8 m, który jest dość wytrzymały i w nylonowym oplocie. W XPG Primer zostały zastosowane znane przełączniki Omron z wytrzymałością ok 20 milionów kliknięć i dość charakterystycznym kliknięciem i zdecydowanie jest to propozycja dla osób, które lubią tego typu zauważalny „klik”. W samych grach typu FPS Primer sprawuje się bardzo dobrze, na pewno na wyróżnienie zasługuje świetne dopasowanie do dłoni i bardzo pewny chwyt. Oczywiście jest to subiektywna ocena i trzeba mieć na względzie wielkość naszych rąk i preferencje. W spokojniejszych tytułach, które nie atakują nas ciągłymi efektami dźwiękowymi, nawet przy założonych słuchawkach był słyszalny dość głośny wcześniej wspomniany charakterystyczny „klik” przełączników Omron – który niestety w moim odczuciu jest delikatnie za głośny.

Werdykt

Myszka XPG Primer to ciekawa propozycja dla osób szukających myszki gamingowej, która pozwoli na dokładną kontrolę ruchów i szybką reakcję na akcje w grze. Jej design i jakość wykonania zachęcają do użytkowania, a dostępne funkcje i specyfikacja pozwalają na dostosowanie myszki do indywidualnych potrzeb. Na minus niestety muszę zaznaczyć brak możliwości kontroli DPI z poziomu oprogramowania XPG PRIME, mając na względzie konkurencje, która taką możliwość dostarcza swoim urzytkownikom. Zdecydowanie polecamy tę myszkę wszystkim graczom, którzy cenią sobie jakość wykonania, precyzyjną kontrolę i ciekawy design.

REKLAMA

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o
, , , , ,

Dodaj komentarz

REKLAMA

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo