REKLAMA

Sięgaj chmur z nowymi padami mobilnymi Turtle Beach Recon Cloud i Atom Controller

Do portoflio znanej gamingowej marki dołączył hybrydowy model Bluetooth Recon Cloud Controller, przeznaczony do grania na komputerze, najnowszych konsolach z serii Xbox i smartfonach. Nowością jest mobilność, gdyż dzięki dodawanemu do niego uchwytowi na telefon można pogrążyć się w roz(g)rywce wszędzie, grając w chmurze, np. poprzez usługę Xbox Game Pass. Z kolei Atom Controller to składany magnetyczny pad do przymocowania po bokach smartfona, oferujący wygodną zabawę przy ulubionych tytułach, także w chmurze.  

Ceniony przez graczy na całym świecie producent Turtle Beach postanowił wejść na rynek ze swoimi najnowszymi propozycjami, przeznaczonymi dla szerokiej grupy wielbicieli gamingu – Recon Cloud Controller i Atom Controller. Dziesiątki lat doświadczenia marki przybrały formę bezprzewodowych padów, naładowanych najnowszą elektroniką. To wszystko przekłada się na szereg niezwykle użytecznych funkcjonalności, z których część znamy już z topowych produktów z logo tej marki.

REKLAMA

Szeroki wachlarz możliwości

Na pierwszy ogień weźmy Turtle Beach Recon Cloud Controller z obustronnym złączem USB-C. Współpracuje on z PC-tami z systemami operacyjnymi Windows 10/11 (poprzez Bluetooth), konsolami Xbox Series X/S i One (przewodowo), a także smartfonami z systemem operacyjnym Android 8.0 oraz nowszymi. Jego wymiary wynoszą 155 x 63 x 110 mm, zaś waga około 300 g. Został skonstruowany na bazie popularnego kontrolera Recon i może pochwalić się identycznymi funkcjami audio oraz sterowania.

Nowością jest możliwość zabrania go ze sobą i połączenia bezprzewodowo z komputerem albo dowolnym urządzeniem mobilnym, wyposażonym w system operacyjny Android 8.0. Tak oto możemy kontynuować kampanię w ulubionej grze w autobusie, pociągu, przerwie od uczelnianych zajęć czy w poczekalni w przychodni. Jak to możliwe? Odpowiada za to dołączany klips na smartfon z regulacją kąta widzenia. Umożliwia on bezpieczne zamocowanie go nad samym kontrolerem, a obsługuje telefony o szerokości 47-90 mm. Natomiast po odłączeniu potrafi zamienić się w stojak na telefon.

W ten sposób gracze dostają dostęp do biblioteki gier z przepastnych zasobów Xbox Game Pass Ultimate dzięki dołączonej jednomiesięcznej darmowej subskrypcji tej usługi. Zagrać można też w tytuły z archiwum GeForce Now, Stadia, Steam Link i innych platform gier, obsługiwanych kontrolerem.

REKLAMA

Technologia przewagi nad przeciwnikiem

Kolejnymi atutami tego pada jest 30-godzinna praca na jednym ładowaniu baterii w połączeniu z funkcją szybkiego zasilania energią do 100 proc. w ciągu dwóch i pół godziny. Przełącznik wejścia pozwala zmienić tryb na przewodowy i grać na konsolach z ekosystemu Xbox oraz PC-tach. Rzecz jasna, odłączany trzymetrowy kabel znajdziemy w zestawie.

Można też odblokować sprawdzone funkcje audio Turtle Beach, np. Superhuman Hearing, wstępne ustawienia korektora, zrównoważenie poziomu głośności w grze, monitorowanie mikrofonu i wiele innych po podłączeniu dowolnych słuchawek przewodowych ze złączem 3,5 mm (opcja dostępna jedynie w trybie przewodowym).

Immersję towarzyszącą wspólnej rywalizacji czy też walce z przeciwnikami na pewno pogłębią silne wibracje pada spod znaku nowej generacji, za które odpowiadają cztery silniczki umieszczone w uchwytach i spustach. To jednak nie wszystko, gdyż tryb koncentracji Pro-Aim dostosowuje czułość drążków, by zwiększać precyzję w przypadku mocno oddalonych celów.  Pad pozwala przypisać maksymalnie po cztery profile do każdego z dwóch przycisków akcji umieszczonych z tyłu. Do szeregu atutów dodajmy mapowalne oba przyciski z tyłu kontrolera. Można je przypisać do ulubionej funkcji i zapisać w jednym ze wspomnianych profili.

Nie wolno pominąć kwestii ergonomicznego designu kontrolera z teksturowanymi spustami i bumperami oraz precyzyjnym ośmiostronnym kierunkowym padem. Mikrokanały chłodzące i odpowiedni kształt uchwytów sprawiają, że dłonie pozostają suche oraz chłodne, nie odczuwając tak łatwo zmęczenia.

Pad Turtle Beach Recon Cloud Controller dostępny jest w dwóch kolorach – klasycznym czarnym i bardziej futurystycznym blue magma, przywodzącym na myśl cyberpunkowe motywy.

Mobilność, kompaktowości i wygoda

Drugą nowością od marki Turtle Beach jest Atom Controller, działający poprzez Bluetooth 5.0.  Powstał z myślą o graniu na telefonach z systemem Android 8.0 lub nowszymi oraz w chmurze Xbox i innych platformach strumieniowania gier, działających w tym środowisku. To dwa specjalnie wyprofilowane, teksturowane uchwyty do zainstalowania po bokach smartfona. Zintegrowane zaciski do telefonu wysuwają się, aby go mocno zabezpieczyć i zlikwidować ryzyko wystąpienia jakichkolwiek luzów. Pad pasuje do smartfonów o jakiejkolwiek długości, a zakres obsługiwanej głębokości wynosi 67-92 mm.

Każdy z dwóch uchwytów urządzenia dysponuje własną baterią. Oba są ładowane za pomocą dostarczonego metrowego kabla USB-CAtom Controller, zasilony energią do pełna, pozwala na nieprzerwaną grę przez 20 godzin.

Bez żadnych kompromisów

W tej gamingowej propozycji znajdziemy wszelkie przyciski, które pełnoprawny pad powinien oferować: pełnowymiarowe drążki, D-Pad, bumpery i spusty oraz przyciski ABXY. Wszystko to zapewnia błyskawiczną i precyzyjną reakcję w nawet najbardziej wymagających tytułach AAA. Gdy akurat nie korzystamy z kontrolera, oba uchwyty da się magnetycznie spiąć ze sobą. Tworzą wtedy kompaktową kostkę, którą łatwo schować do kieszeni kurtki czy plecaka.

Sposób działania Atom Controllera prezentuje klarownie ten filmik:

Prezentowany pad będzie oferowany w trzech odmianach kolorystycznych: czerwono-czarnym, morsko-czarnym i żółto-czarnym.

Sugerowana cena detaliczna obu padów wynosi 499 złRecon Cloud Controller jest już dostępny, zaś Atom Controller trafi do sprzedaży 14 listopada.

REKLAMA
Author avatar

Zastępca redaktora naczelnego
Więcej informacji o

Dodaj komentarz

REKLAMA

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo