REKLAMA

Sztuczna inteligencja w Adobe Premiere Pro i DaVinci Resolve przyspieszona dzięki akceleracji RTX

W ramach cyklu In the NVIDIA Studio przedstawiono najnowsze funkcje i akceleracje wykorzystujące sztuczną inteligencję w oprogramowaniu firm Adobe oraz Blackmagic Design. Opublikowano także kwietniowy sterownik Studio dla kart graficznych GeForce, zawierający najnowsze optymalizacje dla najnowszych aktualizacji aplikacji kreatywnych.

REKLAMA

Montażyści filmów korzystają z kart graficznych NVIDIA RTX i GeForce RTX, aby przyspieszyć swoją pracę i zyskać więcej czasu na kreatywne zadania. Nowe akceleracje AI, które zostały niedawno ogłoszone to m.in.:

  • Funkcja zamiany mowy na tekst w aplikacji Adobe Premiere Pro jest teraz przyspieszana przez karty graficzne NVIDIA RTX i GeForce RTX, dzięki czemu automatyczna transkrypcja i przepływy pracy związane z edycją opartą na tekście są nawet o 15% szybsze.
  • Akceleracja kart graficznych NVIDIA RTX i GeForce RTX w aplikacji Adobe After Effects umożliwia montażystom bezproblemowe importowanie obiektów 3D, które będą następnie renderowane w tej samej trójwymiarowej przestrzeni co kamera, światło i inne warstwy 3D.
  • Aplikacja DaVinci Resolve od Blackmagic Design została zaktualizowana do wersji 19 i otrzymała dwie nowe funkcje AI, które działają nawet 3x szybciej na kartach graficznych NVIDIA GeForce RTX 4090 niż na komputerach Mac korzystających z procesorów M2 Ultra.

Praktyczne zastosowania akceleracji RTX w procesie twórczym wykorzystał uzdolniony grafik 3D Rakesh Kumar, który zaprezentował swoje trójwymiarowe dzieło The Rooted Vault.

REKLAMA
Author avatar

Zastępca redaktora naczelnego
Więcej informacji o
REKLAMA

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo