Tryb incognito w Google Chrome bezpieczniejszy niż kiedykolwiek

Google dodaje nową funkcję prywatności do Chrome na iOS, która pozwoli użytkownikowi blokować karty Incognito za pomocą Touch lub Face ID. Ta funkcja powinna być przydatna dla użytkowników, którzy wykonują wiele zadań jednocześnie w wielu aplikacjach lub gdy ktoś pozwala drugiej osobie na  korzystanie ze swojego smartfona.

Podobne funkcje prywatności są również dostępne za pośrednictwem aplikacji Wyszukiwarka Google, która wykorzystuje zabezpieczenia biometryczne do potwierdzania tożsamości użytkownika po powrocie do sesji Incognito po ponad 15 minutach nieobecności. Ponadto Dysk Google, jedno z najpopularniejszych na świecie rozwiązań do przechowywania danych w chmurze, ma ekran prywatności, który wymaga od użytkowników sprawdzania odcisków palców lub rozpoznawania twarzy za każdym razem, gdy uzyskują dostęp do aplikacji.

Warto zauważyć, że nowa funkcja prywatności Google nie jest jeszcze dostępna dla wszystkich użytkowników iPhone’a, bardzo prawdopodobne jest, że funkcja będzie dostępna dla szerszej grupy dopiero w przyszłym miesiącu. 

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo