Właściciel Zooma pozbywa się swoich udziałów!

Założyciel platformy Zoom, Eric Yuan, przekazał większość swoich akcji na niewiadomy dla publiki cel. Czyn ten może wzbudzić zaniepokojenie u akcjonariuszy.

Miliarder, który jest również dyrektorem generalnym platformy do wideokonferencji, przeniósł w zeszłym tygodniu około 40 % swoich udziałów w firmie (około 18 milionów swoich akcji o wartości ponad 6 miliardów dolarów). Akcje zostały przedstawione jako prezenty dla nieokreślonych beneficjentów. Mężczyzna zaobserwował gwałtowny wzrost jego majątku, gdy Zoom stał się powszechnie znaną marką w trakcie pandemii i w związku z tym najprawdopodobniej postanowił zrobić pewne roszady. Coraz większa liczba studentów, nauczycieli, biznesmenów, etc. zaczęła korzystać z Internetu w zupełnie innych celach, zwiększając wartość firmy Zoom i jej założyciela.

Eric Yuan założył swoją platformę w 2011 roku, a następnie w 2019 zadebiutował na amerykańskiej giełdzie. W ten sposób stał się miliarderem. Jego wartość według magazynu Forbes oceniana jest na 13,7 milarda dolarów. Akcje firmy Zoom wzrosły prawie trzykrotnie w ciągu ostatnich 12 miesięcy, a wycena rynkowa firmy wynosi około 100 miliardów dolarów.

Zobacz również: Rakieta SpaceX wylądowała, a potem wybuchła!

Rzecznik prasowy firmy powiedział, że transfery związane były z planowaniem majątku dyrektora generalnego.

Podziały zostały dokonane zgodnie z warunkami trustów [forma koncentracji kapitałowej] Erica Yuana i jego żony – powiedział rzecznik.

Decyzja założyciela firmy Zoom, Erica Yuana o przeniesieniu ponad jednej trzeciej jego udziałów wzbudzi zdziwienie u niektórych ludzi. Podczas gdy rzecznik firmy Zoom zauważył, że transfer jest zgodny z typowymi praktykami planowania majątkiem przez Yuana, inwestorzy będą zaniepokojenie, dopóki nie dowiemy się, kto jest odbiorcą akcji. Yuan ma zaledwie 51 lat, żonę i trójkę dzieci, więc podział jego majątku można uznać za pośpieszny.- powiedział Edward Moya z firmy handlowej Oanda.

Tymczasem dyrektor generalny Zooma, powiedział iż praca z domu zostanie z ludźmi nawet po złagodzeniu obostrzeń i wprowadzeniu szczepionek na całym świecie. Podczas spotkania odnośnie raportu rocznego Zooma, które odbyło się w zeszłym tygodniu. Kierownictwo firmy powiedziało, iż spodziewa się kontynuacji silnego wzrostu również w tym roku.

Przyszłość nadeszła wraz z rozwojem pracy zdalnej, co się wiąże z możliwością pracy z dowolnego miejsca. Poznajemy tę nową rzeczywistość – powiedział Eric Yuan.

fot. manny PANTOJA on Unsplash

Firma zajmująca się wideokonferencjami spodziewa się, że sprzedaż wzrośnie w tym roku o ponad 40 %, osiągając wartość większą niż 3,7 miliarda dolarów. W każdym razie kierownictwo firmy Zoom nie spodziewa się kontynuacji wzrostu w tempie, w jakim działo się to w 2020 roku. Warto dodać również, iż Eric Yuan został wybrany Przedsiębiorcą Roku 2020 i znalazł się na corocznej liście najbardziej wpływowych osób na świecie.


Źródło: bbc.com / Ilustracja wprowadzenia: fot. lucas law on Unsplash

Absolwent szkoły muzycznej I stopnia. Miłośnik kina i szeroko rozumianej popkultury. Zawodnik footballu amerykańskiego, a także Mistrz Polski Juniorów w tej dyscyplinie.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo