Apple szykuje konsolę do gier!

Wygląda na to, że Apple pracuje nad przenośną konsolą hybrydową, która będzie przypominać Nintendo Switch. Na najnowszym urządzeniu, firmy z nagryzionym jabłuszkiem, będziemy mogli pograć w gry AAA.

Wpis zauważony na koreańskiej witrynie społecznościowej Clien mówi o tym, że Apple przygotowuje konsolę podobną do Switcha. Niedawno poinformowano, że Qualcomm pracuje nad czymś podobnym, ale wielu czytelników zastanawiałoby się, czy jeśli iPhone i iPad  już reklamuje potężne chipsety, to jaka jest potrzeba takiego produktu? Urządzenia mobilne Apple nie są dla graczy. Nawet jeśli mamy sprzęt więcej niż wydajny, iPhone’y i iPady nie są zaprojektowane tak, aby miały mocne wewnętrzne systemy chłodzenia.

Zobacz również: Playstation oficjalnie prezentuje buty PS5 x Nike

Gigant może pracować nad wieloma prototypami w tajemnicy. Być może największą różnicą w tej przenośnej konsoli hybrydowej jest układ scalony zapewniający zwiększoną wydajność GPU i obsługę ray tracingu. Plotka głosi również, że Apple negocjuje z Ubisoft. Być może w sprawie wprowadzenia ekskluzywnych tytułów do Apple Arcade.

Źródło: wccftech/ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Fan muzyki, Marvela i marki Apple. Piszę również na MoviesRoom.pl. Zbieram komiksy i płyty winylowe.

Więcej informacji o

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?